Notowania

egazmin na aplikacje
07.10.2008 12:32

Niedoszli aplikanci piszą odwołania

Niezadowolonych jest w tym roku rekordowo dużo. Grupują się m.in. w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Osoby którym nie udało dostać na aplikację będą się odwoływać. Niezadowolonych jest w tym roku rekordowo dużo, ale na reklamację może liczyć raczej niewielu - czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

W zeszłym roku do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynęło 400 odwołań (w 2006 r. - 650), a pozytywnie rozpatrzono 34 z aplikacji radcowskiej, trzy z adwokackiej, i dwa z notarialnej.

- _ Skuteczne były odwołania dotyczące dwóch, trzech pytań, a najczęściej jednego _- przypomina mec. Dariusz Śniegocki, dziekan warszawskiej Izby Radców Prawnych.

Zeszłego roku doszło do pomyłki w teście na aplikację radcowską. Ministerstwo uznało błąd wszystkim, w efekcie 33 osoby, którym brakowało po 1 punkcie, przyjęto.

- _ Zdający powinni zacząć od uważnego przejrzenia pytań i wyników. Nie da się wykluczyć pomyłek w liczeniu punktów _- wskazuje Iwona Kujawa, dyrektor Departamentu Nadzoru nad Aplikacjami MS.

Odwołania mogą też być skuteczne ze względu na wady pytań. Jednak ustawa wyraźnie wskazuje: musi być 190 poprawnych odpowiedzi i ani minister, ani potem sąd administracyjny nic nie pomogą.

Podobno niedoszli aplikanci grupują się (między innymi w internecie), by znaleźć ewentualne wpadki testu znaleźć- czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Naczelna Rada Adwokacka: Egzamin na aplikacje zbyt trudny ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/naczelna;rada;adwokacka;egzamin;na;aplikacje;zbyt;trudny,149,0,371861.html )
* [ Najwięcej chętnych na aplikację radcowską ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/najwiecej;chetnych;na;aplikacje;radcowska,19,0,359955.html )
* [ Rząd szykuje rewolucję w aplikacjach ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;szykuje;rewolucje;w;aplikacjach,247,0,370935.html )
* [ Ziobro: Ja i Ćwiąkalski nie zdalibyśmy tego egzaminu! ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;ja;i;cwiakalski;nie;zdalibysmy;tego;egzaminu,35,0,373027.html )
* [ Zaledwie co siódmy zdający dostał się na aplikację - zobacz pytania ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zaledwie;co;siodmy;zdajacy;dostal;sie;na;aplikacje;-;zobacz;pytania,18,0,373010.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: egazmin na aplikacje, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz