Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
01.07.2011 11:01

Nie osądzi prezesa PiS bo jest stronniczy?

Sędzia, który domagał się przebadania Jarosława Kaczyńskiego przez biegłych psychiatrów został odsunięty od sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Sędzia, który zadecydował o konieczności przebadania Jarosława Kaczyńskiego przez biegłych psychiatrów został odsunięty od sprawy. W procesie wytoczonym prezesowi PiS przez Janusza Kaczmarka konieczne będzie wyznaczenie nowego sędziego. *

Rzecznik warszawskiego Sądu Okręgowego sędzia Wojciech Małek poinformował, że sąd przychylił się do wniosku obrońców Jarosława Kaczyńskiego podejrzewających, iż sędzia Maciej Jabłoński może nie być bezstronny.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA MAŁKA:

Rzecznik Sądu Okręgowego powiedział, że postępowanie przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu jest w fazie wstępnej.


POSŁUCHAJ WOJCIECHA MAŁKA:

Obrona Jarosława Kaczyńskiego dwukrotnie wnioskowała o odsunięcie sędziego, twierdząc, że może nie być bezstronny, jednak pierwszy wniosek sąd oddalił. O tym, że sprawa nie jest prowadzona w sposób prawidłowy, sygnalizowała także Naczelna Rada Adwokacja. W piśmie skierowanym do sądu samorząd adwokacki uznał decyzję o przebadaniu Jarosława Kaczyńskiego przez biegłych psychiatrów za zbędną i nieproporcjonalnie dolegliwą.

Naczelna Rada Adwokacka zwóciła uwagę na to, że proces toczy się w okresie kampanii wyborczej i decyzja o przebadaniu przez psychiatrów lidera partii opozycyjnej może mieć znaczenie dla przebiegu kampanii.

Proces z powództwa Janusza Kaczmarka przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu toczy się od 4 lat. Kaczmarek, były minister spraw wewnętrznych pozwał byłego premiera za nazwanie go _ agentem śpiochem _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sedzia;ktory;chcial;badac;prezesa;odsuniety,211,0,863699.html) Sędzia, który chciał badać prezesa, odsunięty Naczelna Rada Adwokacka przeciwstawia się badaniom, którym sąd chce poddać szefa PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t113782.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;powinien;poddac;sie;badaniom,76,0,700492.html) "Kaczyński powinien poddać się badaniom" Były poseł PO wnioskuje o badanie stanu zdrowia psychicznego szefa PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t137007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezes;pis;niektorych;bardzo;przeraza;iv;rp,171,0,860587.html) Prezes PiS: Niektórych bardzo przeraża IV RP Ma to dotyczyć głównie ludzi odpowiedzialnych za represje wobec robotników.
Tagi: Jarosław Kaczyński, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz