Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie mam złudzeń, oni wykorzystają Smoleńsk

0
Podziel się:

Marszałek Senatu skrytykował propozycje uchwał w sprawie raportu MAK.

Nie mam złudzeń, oni wykorzystają Smoleńsk
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz powiedział, że żadna partia nie ma prawa wykorzystywać rocznicy katastrofy smoleńskiej do politycznych celów. Marszałek obawia się jednak, że do tego dojdzie.

_ - Obawiam się kolejnych demonstracji, pikiet i pochodów z pochodniami - _ powiedział marszałek.

Bogdan Borusewicz odniósł się też do proponowanej przez opozycję uchwały Sejmu w sprawie raportu MAK. Marszałek Senatu obawia się, jak na taką uchwałę zareaguje Rosja.


POSŁUCHAJ BOGDANA BORUSEWICZA:

Projekty uchwał złożyły PiS i SLD. Partia Jarosława Kaczyńskiego chce między innymi, by Sejm wraził zdecydowany sprzeciw wobec opublikowanego raportu MAK. W projekcie PiS-u napisano między innymi, że _ raport zawiera nieuzasadnione wnioski, zmierzające do obarczenia wyłączną odpowiedzialnością pilotów samolotu TU-154M i jego pasażerów oraz uwolnienia od jakiejkolwiek odpowiedzialności podmiotów Federacji Rosyjskiej _.

W projekcie uchwały autorstwa SLD jest mowa, że w proces wyjaśniania okoliczności katastrofy zostaną zaangażowane instytucje międzynarodowe, które w bezstronny sposób pomogą rozstrzygnąć wszystkie sporne kwestie. _ Sejm wyraża nadzieję, że proces wyjaśniania nie będzie wpływał negatywnie na stan stosunków polsko-rosyjskich _ - czytamy w projekcie ustawy autorstwa SLD.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;domaga;sie;zwrotu;wraku;tu-154,209,0,760785.html) Macierewicz domaga się zwrotu wraku TU-154 Według Antoniego Macierewicza wokół wraku tworzona jest _ smoleńska mgła _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t129902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obchody;pis-u;to;bedzie;masakra,34,0,759586.html) "Obchody PiS-u to będzie masakra!" Szef SLD uważa, że PiS podgrzewa atmosferę podziału społeczeństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t129560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;uchwala;pomagamy;tuskowi;niesiolowski;a;ja;pomoge;pis,19,0,757523.html) PiS: Uchwałą pomagamy Tuskowi. Niesiołowski: A ja pomogę PiS Uchwała w sprawie MAK jest korzystna dla premiera, bo _ teraz jest zdany na łaskę Putina _ - mówi Błaszczak.
projekty
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)