Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie ma zgody ws. uchwały smoleńskiej

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna nawołuje kluby parlamentarne do zajęcia wspólnego stanowiska.

Nie ma zgody ws. uchwały smoleńskiej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Grzegorz Schetyna uważa, że uchwała Sejmu w sprawie katastrofy smoleńskiej, będąca reakcją na publikację raportu MAK, powinna być wspólnym stanowiskiem wszystkich klubów parlamentarnych. Jak podkreślił, jednogłośne przyjęcie uchwały wzmocni rząd i prokuraturę w ich działaniach.

Do sejmowej komisji ustawodawczej złożono dwa projekty uchwały Sejmu w sprawie katastrofy smoleńskiej - autorstwa PiS i SLD. Projekt PiS odnosi się do raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) ws. przyczyn katastrofy Tu-154M 10 kwietnia 2010 roku; projekt SLD mówi o potrzebie wyjaśnienia wszystkich przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Wczoraj sejmowa komisja ustawodawcza zdecydowała, że projektami zajmie się siedmioosobowa podkomisja, która zbierze się w najbliższy wtorek. Kierujący pracami podkomisji Eugeniusz Kłopotek (PSL) zobowiązał się, że do tego czasu przygotuje kompromisowy projekt uchwały.

Schetyna pytany w TVP Info, kiedy Sejm zajmie się projektami uchwał powiedział, że to zależy od prac podkomisji. Sejm rozpoczyna czterodniowe posiedzenie we wtorek.

Według marszałka, byłoby dobrze, gdyby udało się przygotować i przyjąć jednogłośnie jedną, wspólną uchwałę. _ - Przyjęcie jednogłośnie przez Sejm wspólnej dla wszystkich klubów uchwały wzmocni rząd oraz prokuraturę w działaniach wyjaśniających przyczyny katastrofy smoleńskiej _ - podkreślił Schetyna.

Zgodnie z projektem uchwały autorstwa PiS _ Sejm RP wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec tez zawartych w końcowym raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego _. _ Sejm uznaje, że treść końcowego raportu MAK nie służy dobrym stosunkom między Rzecząpospolitą Polską a Federacją Rosyjską i oczekuje, że powołane zostaną niezależne i ponadpaństwowe instytucje, które pozwolą obiektywnie wyjaśnić przyczyny katastrofy _ - napisano.

W projekcie uchwały SLD napisano m.in., że _ katastrofa samolotu Tu-154M z dnia 10 kwietnia 2010 roku wstrząsnęła narodem polskim _. _ Ten tragiczny wypadek pogrążył w smutku bliskich ofiar i wszystkich Polaków. Sejm RP wyraża przekonanie, że przyczyny tej niespotykanej w skali żadnego kraju tragedii zostaną wyjaśnione _ - głosi projekt.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t128952.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;chce;pisac;raport;z;rosjanami;oni;wykluczaja;zmiany,199,0,753095.html) Tusk chce pisać raport z Rosjanami. Oni wykluczają zmiany Szykuje się ostre starcie w Sejmie na temat raportu MAK. Kaczyński mówi o klęsce rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;raport;mak;utwierdzil;mnie;ze;to;byl;zamach,12,0,752140.html) Zwoliński: Raport MAK utwierdził mnie, że to był zamach Rosyjska prawda pokazuje, że dokonano zamachu na zdrowy rozsądek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;odpowie;na;pytania;o;raport;mak,122,0,739194.html) Rosja odpowie na pytania o raport MAK Najważniejsze, to nie upolityczniać sytuacji - mówi przedstawiciel MSZ Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)