Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie ma pomysłu na rolników. Czas ucieka

0
Podziel się:

Jeszcze tylko kilka miesięcy ma Sejm na dokonanie zmian w przepisach dotyczących finansowania z budżetu państwa składek zdrowotnych rolników.

Nie ma pomysłu na rolników. Czas ucieka
(JWGreen/wikipedia.org)

Jeszcze tylko kilka miesięcy ma Sejm na dokonanie zmian w przepisach dotyczących finansowania z budżetu państwa składek zdrowotnych rolników.

Zdaniem posła PiS Zbigniewa Babalskieg,o zaleceń Trybunału Konstytucyjnego , który w pażdzierniku ubiegłego roku uznał przepisy za niezgodne z ustawą zasadniczą , nie uda się zrealizować przed końcem sejmowej kadencji.

Trybunał Konstytucyjny ogłaszając swój wyrok w pażdzierniku 2010 dał Sejmowi 15 miesięcy na zmianę przepisów. W ocenie wiceministra rolnictwa Mariana Zalewskiego prace nad zmianami, których zażądał Trybunał Konstytucyjny wymagają współpracy międzyresortowej.

W opinii posła PJN Wojciecha Mojzesowicza, w rządzie brakuje jednomyślności co do sposobu zreformowania systemu ubezpieczeń społecznych rolników.

W informacji przekazanej mediom przez ministerstwo rolnictwa stwierdza się, że opracowanie założeń do nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , zmierzającej do wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wpisane zostało do Programu Prac Legislacyjnych Rządu na koniec półrocza 2011 roku.

_ Na dzień dzisiejszy nie są więc jeszcze znane żadne propozycje ewentualnych przyszłościowych rozwiązań w systemie składek zdrowotnych rolników, które stanowić mogłyby podstawę publicznej debaty w tym temacie _-napisano w informacji przekazanej mediom.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;o;ekonomistach;nie;znaja;rzeczywistosci,130,0,704898.html) Minister o ekonomistach: nie znają rzeczywistości Marek Sawicki uważa, że na wsi nie ma pieniędzy na łatanie budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t37480.jpg ) ] (http://ryszardpetru.bblog.pl/wpis,jak;powinna;wygladac;reforma;krus,46547.html) Petru: Na reformę KRUS-u muszą zgodzić sie też rolnicy Według ekonomisty, wyrok Trybunału otwiera możliwości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)