Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyprzedaż
27.12.2010 14:49

Nie daj się oszukać podczas wyprzedaży

Kupując na wyprzedażach klienci mają takie same prawa, jakie podczas zwyczajnych zakupów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(I See Modern Britain/cc/Flickr)

*Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, że kupując na wyprzedażach klienci mają takie same prawa, jakie podczas zwyczajnych zakupów. *

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiKu zaleca, żeby przed zakupem towaru sprawdzić, czy rzeczywiście jest objęty obniżką.

Warto też pamiętać o sprawdzeniu czy cena podana przez kasjera zgadza się z zapisaną na metce produktu lub na półce z towarem. Majchrzak przypomina, że kupując wyprzedaży nie tracimy praw do reklamacji.

_ - To, że jakaś rzecz jest przeceniona, nie oznacza, że mamy przy jej zakupie mniej praw _ - tłumaczy.

POSŁUCHAJ AGNIESZKI MAJCHRZAK:

Warto pamiętać, że polskie prawo nie nakłada na sprzedawców obowiązku przyjmowania zwrotów, ale część sklepów wychodzi naprzeciw klientom i zwroty przyjmuje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t125093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;ukarala;firme;kurierska,39,0,737319.html) UOKiK ukarała firmę kurierską TNT Express Worldwide ma zapłacić ponad 380 tys. za utrudnianie reklamacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t86182.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/turysci;skarza;sie;do;uokik-u,53,0,650549.html) Turyści skarżą się do UOKiK-u Niekompetentni piloci wycieczek i nieodpowiedni standard hotelu to tylko niektóre ze skarg.
Tagi: wyprzedaż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz