Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Nie wiadomo, kto stoi za atakami we Francji"

0
Podziel się:

Prokurator generalny USA powiedział, że nie ma wiarygodnych informacji pozwalających stwierdzić, która z organizacji stoi za atakami we Francji.

"Nie wiadomo, kto stoi za atakami we Francji"
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Prokurator generalny USA Eric Holder powiedział, że obecnie nie ma wiarygodnych informacji pozwalających stwierdzić, która z organizacji terrorystycznych stoi za ostatnimi atakami dżihadystów we Francji.

_ - Na razie nie ma wiarygodnych informacji pozwalających na stwierdzenie, która organizacja (terrorystyczna) jest odpowiedzialna _ za te ataki - powiedział Holder amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC. Holder, który jest także ministrem sprawiedliwości USA, udzielił wywiadu w Paryżu, gdzie uczestniczył w spotkaniu poświęconym walce z terroryzmem.

Jemeńska filia Al-Kaidy, znana jako Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP), ogłosiła wcześniej, że to ona zleciła wykonanie w środę ataku na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego _ Charlie Hebdo _ za to, że pismo szydziło z islamu i innych religii. W zamachu zginęło 12 osób, a 11 zostało rannych. Napastnicy zostali zabici w piątek podczas szturmu komandosów francuskich.

W czwartek niejaki Amedy Coulibaly zastrzelił policjantkę na przedmieściach Paryża, a następnego dnia wziął zakładników w sklepie z koszerną żywnością na wschodzie francuskiej stolicy. W nagraniu wideo, umieszczonym w niedzielę w internecie, mężczyzna wyglądający na Coulibaly'ego przyznał się do przynależności do Państwa Islamskiego (IS), organizacji terrorystycznej aktywnej w Syrii i Iraku. Coulibaly zanim został zlikwidowany przez francuskie siły specjalne zdołał zabić cztery osoby w sklepie koszernym.

Również w niedzielę przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey powiedział na antenie telewizji Fox News, że nie wykazano dotąd, iż to Al-Kaida dokonała ataku na redakcję _ Charlie Hebdo _. - _ Istnieje przesłanka świadcząca o tym, że jeden z (dwóch sprawców zamachu) został przeszkolony w Jemenie, ale nie można powiedzieć, że ustalono istnienie powiązania (między tym atakiem a Al-Kaidą) _ - powiedział generał Dempsey.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuski prezydent złożył obietnicę Żydom Francois Hollande obiecał wzmocnienie ochrony szkół żydowskich i synagog w tym kraju po serii dżihadystycznych ataków dokonanych w ostatnich dniach
Ustawa antyterrorystyczna w Niemczech bez zmian? Niemiecki minister sprawiedliwości przestrzegł przed uchwalaniem nowych przepisów.
Zamachowców z Paryża szkoliła Al Kaida? Nowe informacje Jesteśmy obrońcami proroka - deklarował jeden ze sprawców masakry w redakcji _ Charlie Hebdo. _
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)