Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie dla małżeństw homoseksualnych we Francji

Manifestujący wystąpili w obronie tradycyjnego modelu rodziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Demonstrację w obronie tradycyjnej rodziny zorganizowano w niedzielę w Paryżu. Według organizatorów wzięło w niej udział około 500 tysięcy osób, ale według policji uczestników było około 70 tysięcy.

Manifestacja pod hasłem _ La Manif pour tous _ (Manifestacja dla wszystkich), nawiązującym do ustawy społecznej zwanej _ Małżeństwa dla wszystkich _, dotyczącej małżeństwach homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, zorganizowana była, aby zaprotestować przeciw matkom surogatkom (tzw. ciążom zastępczym - GPA) oraz cięciom budżetowym, w związku z którymi zmniejszone zostaną zasiłki rodzinne.

_ Nie dla matek surogatek _, _ Brzuchy to nie wózki golfowe _, _ Chrońmy rodzinę _ - głosiły transparenty protestujących. AFP przypomina, że premier Francji Manuel Valls zapewnił publicznie, że GPA będzie nadal zabronione we Francji.

Poprzednio _ La Manif pour tous _ organizowano, by oprotestować ustawę zezwalającą na małżeństwa gejów. Weszła ona w życie 18 maja 2013 roku po czterech miesiącach zaciętej batalii parlamentarnej.

Uczestnicy tych marszów krytykują też takie zjawiska jak wspomagane techniki rozrodcze czy skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Mimo organizowania manifestacji i mobilizowania sporych tłumów ruch _ La Manif _ zdobył jak dotąd poparcie tylko 30 proc. Francuzów - podaje AFP w oparciu o sondaż przeprowadzony na zlecenie portalu informacyjnego Atlantico.

Czytaj więcej w Money.pl
Sarkozy wróci do polityki? Będzie ciężko... Do licznych afer, w które zamieszany jest były prezydent Francji Nicolas Sarkozy może dojść niebawem kolejna.
Francuzi nie płacą rachunków za prąd i gaz? Według autorów dokumentu, cztery miliony gospodarstw we Francji ma problemy z uregulowaniem rachunków za gaz i prąd, a to są główne źródła energii wykorzystywane przez Francuzów do ogrzewania mieszkań.
Ten kraj nie chce wliczać prostytucji do PKB Francuski Krajowy Instytut Statystyki (INSEE) odmówił uwzględnienia prostytucji przy obliczaniu PKB i kwestionuje też zasadność uwzględniania handlu narkotykami. Obie te pozycje stanowiły w 2013 roku około 1 proc. PKB.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz