Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giertych
16.05.2011 19:42

"Nic nie wiem o hakach Kaczyńskiego"

Engelking zeznawał dziś przed warszawskim sądem w charakterze świadka w procesie cywilnym, jaki prezes PiS wytoczył byłemu koalicjantowi, Romanowi Giertychowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Supernak)

Wiceprokurator generalny w czasach rządów PiS Jerzy Engelking zeznał, że nic nie wie o tym, żeby premier Jarosław Kaczyński zbierał _ haki _ na politycznych konkurentów. Engelking zeznawał dziś przed warszawskim sądem w charakterze świadka w procesie cywilnym, jaki prezes PiS wytoczył byłemu koalicjantowi, Romanowi Giertychowi.

Kaczyński pozwał Giertycha do sądu o naruszenie dóbr osobistych za jego wypowiedź, jakoby ten zbierał _ haki _ na innych polityków. Na kolejnej już rozprawie w tym procesie pojawił się sam Giertych. Pytał Engelkinga między innymi o to czy wiedział, że w 2007 roku - w dniu głosowania nad budżetem - wrocławska prokuratura chciała przeszukać warszawską siedzibę LPR.

Gdy okazało się, że posłowie Ligii na sejmowej komisji zagłosowali za przyjęciem budżetu, akcję odwołano. Były wiceprokurator generalny zeznał, że słyszał o takiej akcji, ale nie wie czy ktoś ją zlecił. Wykluczył jednocześnie, aby decyzje prokuratury miały związek z wydarzeniami w parlamencie.

Roman Giertych po zakończeniu przesłuchania powiedział dziennikarzom, że teraz już ma pewność, iż śledczy szykowali akcję w siedzibie LPR. Po korzystnym dla PiS głosowaniu, miała ona zostać odwołana.

POSŁUCHAJ ROMANA GIERTYCHA:

Jerzy Engelking zeznał też, że nie ma wiedzy, żeby kiedykolwiek Jarosław Kaczyński bezpośrednio lub pośrednio wpływał na wymiar sprawiedliwości. Powiedział też, że jest mało prawdopodobne, aby lider PiS wiedział o tym, że CBA planuje akcję kontrolowanego wręczenia łapówki w ministerstwie rolnictwa.

Wydarzenia te zapoczątkowały tak zwaną aferę gruntową przez którą potem rozpadła się koalicja PiS - Samoobrona - LPR i rozpisano wcześniejsze wybory, ktore wygrało PO. Po dzisiejszych zeznaniach Engelkinga sąd odroczył proces do najbliższej środy. Wtedy ma zeznawać jako świadek Zbigniew Ziobro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t20425.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pozwali;giertycha;odwet;pis;za;haki,27,0,802587.html) Pozwali Giertycha? Odwet PiS za "haki" Poseł Arkadiusz Mularczyk uważa, że to Giertych popełnił przestępstwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;zrzekl;sie;immunitetu;chodzi;o;haki,153,0,801945.html) Kaczyński zrzekł się immunitetu. Chodzi o "haki" Roman Giertych oskarżył prezesa PiS o to, że chciał zdyskredytować politycznych rywali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t20344.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;premier;kaczynski;nie;zbieral;hakow,69,0,750917.html) Dorn: Premier Kaczyński nie zbierał haków _ Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją _ - zapewnia były wicepremier i szef MSWiA.
Tagi: giertych, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz