Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
16.12.2013 12:42

NGO's alarmuje. Sytucaja w Syrii jest tragiczna

Czterech na pięciu Syryjczyków uważa żywność za produkt pierwszej potrzeby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

O ponad 500 proc. wzrosła przez dwa lata cena chleba w Syrii, gdzie trwa konflikt zbrojny między rebeliantami a siłami prezydenta Baszara el-Asada - poinformowała pozarządowa organizacja pomocowa Międzynarodowy Komitet Ratunkowy (IRC) z siedzibą w Nowym Jorku.

Czterech na pięciu Syryjczyków uważa żywność za produkt pierwszej potrzeby. Ponad połowa Syryjczyków ma utrudniony dostęp do wody pitnej.

Ponadto 95 proc. pytanych ludzi nie może kupić koców, czy innych przykryć, a gdy są one dostępne - ich cena wzrosła do 27 dolarów, co stanowi 93 proc. miesięcznego dochodu.

Badanie przeprowadzono na 500 grupach Syryjczyków na terenie całego kraju.

Według Davida Milibanda z IRC _ dane te pokazują, że dużej części syryjskiej populacji grozi głód _. - _ Wraz z zachorowaniami na polio i temperaturami poniżej zera w Syrii - dodał - odnotowuje się coraz więcej przypadków śmiertelnych; panuje nastój beznadziei _.

Jak podkreślił, w Syrii mamy do czynienia z katastrofą humanitarną, która _ uchodzi uwadze świata _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/m289500.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;rosnie;bilans;nalotow;na;aleppo,255,0,1443071.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Aleppo zginęło 76 osób, w tym 28 dzieci Bomby zrzucono na wszystkie dzielnice Aleppo kontrolowane przez rebeliantów. Nie wiadomo, ilu z nich zginęło w atakach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/m281447.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/opozycja;w;syrii;22;osoby;zginely;w;nalotach;sil;rzadowych;na;aleppo,246,0,1442806.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Trzy naloty, 22 ofiary. W tym 14 dzieci Bomby zostały zrzucone na dzielnice Ard al Hamra, Sahur i Hajdarija.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/m291780.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;w;syrii;ekstremisci;doprowadza;do;powstania;islamistycznego;emiratu,13,0,1437709.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Syrii tworzy się _ islamistyczny emirat _ Minister spraw zagranicznych Iraku przestrzega przed _ toksycznym _, umacnianiem się ugrupowań islamskich rebeliantów.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz