Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NFZ rozwiązał umowę na nocną opiekę ze szpitalem w Wołowie

0
Podziel się:

Pod koniec lipca w nocy przed placówką zmarł człowiek, który nie mógł wejść do środka.

NFZ rozwiązał umowę na nocną opiekę ze szpitalem w Wołowie
(thelinke/iStockphoto)

Dolnośląski oddział NFZ rozwiązał umowę na nocną i świąteczną opiekę z powiatowym szpitalem w Wołowie. Pod koniec lipca w nocy przed placówką zmarł człowiek, który nie mógł wejść do środka z powodu zamkniętych drzwi.

Jak powiedziała PAP rzecznik dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Joanna Mierzwińska, rozpisano konkurs na tę formę opieki i nowa placówka zostanie wyłoniona do 17 października.

_ Nowy podmiot będzie świadczyć te usługi od 1 listopada do końca 2015 r. W tym konkursie nie może wziąć udziału szpital z Wołowa, który w ramach wypowiedzianej umowy wykonuje te usługi jeszcze do 31 października _ - dodała Mierzwińska.

Jak poinformowała, wypowiedzenie umowy jest efektem kontroli zarządzonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia po lipcowym zdarzeniu. _ Kontrola potwierdziła, że drzwi do szpitalnego ambulatorium były zamknięte _ - powiedziała rzecznik.

25 lipca wezwany przez personel szpitala patrol policji znalazł przed budynkiem ciało mężczyzny, który zmarł na niewydolność krążeniową. Rodzina twierdziła, że źle się czuł i pojechał nad ranem po pomoc do tej placówki. Kierownictwo szpitala po zdarzeniu wydało oświadczenie, że mężczyzna był agresywny i wulgarny, dlatego wezwano policję.

Prokuratura wszczęło śledztwo w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzut łapówkarstwa w podlaskim NFZ Przyjmowanie łapówek i przekroczenie uprawnień - takie zarzuty usłyszał zastępca dyrektora ds. Medycznych Podlaskiego Oddziału NFZ, Grzegorz Ł.
CBA w NFZ. Zarzut łapówkarstwa dla dyrektora Grzegorzowi Ł. przedstawiono zarzut trzykrotnego przyjęcia korzyści majątkowej.
NFZ wydaje więcej na radioterapię. W sumie... Największe kontrakty na radioterapię w 2013 r. realizowały centra onkologii w Warszawie i w Gliwicach oraz Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)