Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NFZ podjęło decyzję. To koniec wojny o recepty?

0
Podziel się:

W pierwszym tygodniu lipca lekarze prowadzili protest przeciwko karom za błędne wypisanie recept refundowanych.

NFZ podjęło decyzję. To koniec wojny o recepty?
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz podpisała dziś zarządzenie w sprawie prowadzenia kontroli wystawiania i realizacji recept na leki refundowane - poinformował rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

Troszyński podkreślił, że zarządzenie reguluje w czytelny sposób prowadzanie przez urzędników oddziałów wojewódzkich NFZ postępowań kontrolnych. Dodał, że osobom kontrolowanym przysługuje prawo zgłoszenia zastrzeżeń do protokołu kontroli oraz do wystąpienia pokontrolnego.

_ - Zarządzenie ma na celu ujednolicenie i wprowadzenie większej przejrzystości sposobu przeprowadzania kontroli. Został położony nacisk na wykrywanie poważnych nieprawidłowości w wystawianiu i realizacji recept _ - powiedział rzecznik NFZ.

W pierwszym kwartale tego roku oddziały wojewódzkie NFZ przeprowadziły 38 kontroli dot. wypisywania i realizacji recept na leki refundowane. Zakwestionowana kwota wraz z karami umownymi wyniosła ponad 779 tys. 731 zł.

W pierwszym tygodniu lipca lekarze prowadzili protest przeciwko karom za błędne wypisanie recept refundowanych, zapisanym w umowach z NFZ dla lekarzy prowadzących prywatne praktyki. Protest został zawieszony, jednak lekarze nadal domagają się zmiany zasad wystawiania recept na leki refundowane, chcą m.in., aby docelowo recepta nie zawierała informacji o ubezpieczeniu i refundacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze chcą mediatora. To koniec protestu? _ Trzeba zakończyć ostry konflikt o ordynację lekową _ - napisał szef Naczelnej Rady Lekarskiej.
NFZ ma propozycję. Lekarze zrezygnują z protestu? Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz przez kilka godzin rozmawiała z Naczelną Radą Lekarską i Naczelną Radą Aptekarską.
Rozmowy ostatniej szansy. Od 1 lipca duży protest lekarzy Udział w akcji zapowiedziały największe organizacje lekarskie. Domagają się zmian w umowach z NFZ.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)