Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NFZ nałożył na szpital we Włocławku 1,7 mln zł kary

0
Podziel się

W związku ze śmiercią nienarodzonych bliźniąt w nocy z 16 na 17 stycznia, w szpitalu na przełomie stycznia i lutego przeprowadzono kontrolę.

NFZ nałożył na szpital we Włocławku 1,7 mln zł kary
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))
bEqnCXWt

Kujawsko-Pomorski Oddział NFZ nałożył na Wojewódzki Szpital we Włocławku karę w wysokości 2 proc. wartości rocznego kontraktu lecznicy, tj. 1,7 mln zł. Powodem są nieprawidłowości na oddziale położniczo-ginekologicznym, gdzie zmarły nienarodzone bliźnięta.

W związku ze śmiercią nienarodzonych bliźniąt w nocy z 16 na 17 stycznia, w szpitalu na przełomie stycznia i lutego przeprowadzono kontrolę, jak przestrzegane są zapisy umowy z NFZ. _ Ustalenia kontroli są negatywne, stwierdzono wiele nieprawidłowości _ - powiedział we wtorek PAP rzecznik oddziału NFZ Jan Raszeja.

Kontrola wykazała, że na tzw. odcinku później patologii ciąży przebywało 15 pacjentek, którymi opiekowała się jedna położna, a powinny być co najmniej dwie. Z posiadanych sześciu aparatów KTG wykorzystywano tylko dwa, a powinny być wykorzystywane przynajmniej cztery. W dokumentacji brakowało zapisów dotyczących wyników badań USG lub były szczątkowe. Nie przeprowadzono cesarskiego cięcia zaraz po stwierdzeniu zaniku tętna płodów, a wykonano je dopiero po siedmiu godzinach.

bEqnCXWv

NFZ zobowiązał dyrektora szpitala do przedstawienia w ciągu 14 dni programu naprawczego, który ma wyeliminować wszystkie stwierdzone nieprawidłowości.

Śledztwo w sprawie śmierci nienarodzonych bliźniąt prowadzi Prokuratura Okręgowa we Włocławku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniesienie limitów na onkologię potrzebne, ale... Istotne są szczegóły, jak to zrobić, w których placówkach - oceniają specjaliści.
Fałszerstwa w NFZ. Częściowe umorzenia... Oskarżonych podejrzewano o sfałszowanie dokumentów finansowych, aby ówczesny prezes Funduszu mógł uniknąć zajęcia jego wynagrodzenia przez komornika na poczet długu.
Prezes NFZ odwołany. Poszło o umowę Pakulskiego zastąpi obecna wiceprezes Funduszu ds. finansowych Wiesława Kłos.
bEqnCXWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)