Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netanjahu: Nie będziemy tolerować nawet śladu ognia

0
Podziel się:

Netanjahu spotkał się z surową krytyką swych przeciwników za zawarcie porozumienia w sprawie zawieszenia broni.

Netanjahu: Nie będziemy tolerować nawet śladu ognia
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w środę, że jego kraj odpowie energicznie na najmniejszą nawet próbę przerwania długoterminowego zawieszenia broni między Palestyńczykami a Izraelem, które obowiązuje od wtorku.

"- Nie będziemy tolerować nawet śladu ognia rakietowego wymierzonego w jakąkolwiek część Izraela. Odpowiemy na ostrzał jeszcze bardziej energicznie niż poprzednio" - oświadczył.

Netanjahu spotkał się z surową krytyką swych przeciwników za zawarcie porozumienia w sprawie zawieszenia broni, po kosztownej ofensywie Izraela, która nie zakończyła się zyskaniem zdecydowanej przewagi.

Wcześniej w środę rzecznik armii izraelskiej poinformował, że zawieszenie broni między Palestyńczykami a Izraelem jest respektowane przez obie strony i nie doszło do zbrojnych incydentów.

Po 50 dniach zbrojnego konfliktu w Strefie Gazy, w którym zginęło ponad 2 tys. Palestyńczyków i 70 Izraelczyków, a 11 tys. ludzi odniosło obrażenia, we wtorek obie strony zawarły porozumienie o długoterminowym zawieszeniu broni.

Porozumienie przewiduje wstrzymanie palestyńskich ataków z powietrza na Izrael i akcji militarnych izraelskiego wojska w Strefie Gazy, w tym ataków lotnictwa i operacji lądowych.

Izrael ma otworzyć szerzej granicę z Gazą, aby ułatwić przewóz materiałów budowlanych do odbudowy zniszczonych budynków oraz dostarczanie pomocy humanitarnej.

W drugim etapie, który miałby wejść w życie za miesiąc, Izrael i Palestyńczycy mają rozmawiać w Kairze o izraelskich żądaniach rozbrojenia się Hamasu, budowie w Gazie portu morskiego i odbudowie lotniska Jasera Arafata oraz zwolnieniu przez Izrael więźniów z Hamasu na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Czytaj więcej w Money.pl
Palestyńska rodzina zginęła w nalocie Izraela Izraelska armia zbombardowała dom palestyńskiej rodziny w środkowej części Strefy Gazy - poinformowali palestyńscy lekarze.
Izrael złagodzi restrykcje wobec Strefy Gazy? Nie ma innej drogi niż poszukiwanie kompleksowego rozwiązania, które pozwoliłoby zarówno Izraelczykom, jak i palestyńskim rodzinom żyć bez strachu.
Szokujący raport. Izraelczycy zabili 447 dzieci UNICEF ogłosił, że w toku ostatniej ofensywy w Strefie Gazy zginęło więcej dzieci niż w poprzednich operacjach wojskowych Izraela.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)