Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netanjahu nie będzie negocjować z Hamasem

0
Podziel się:

- Wróg, który zdeterminowany jest cię zniszczyć, który nieustannie zmierza do tego, by zetrzeć cię z powierzchni ziemi, nie jest kimś, z kim się negocjuje - mówił izraelski polityk.

Netanjahu nie będzie negocjować z Hamasem
(Tallicfan20 / domena publiczna)
bESwblud

W wywiadzie dla prestiżowego programu CNN Global Public Square, wyemitowanego w niedzielę, premier Izraela Benjamin Netanjahu (na zdjęciu) powiedział, że będzie rozmawiał z Palestyńczykami, ale nie można negocjować Hamasem, czyli z wrogiem, który zamierza nas zabić.

Prowadzący program _ Global Public Square _ znany komentator Fareed Zakaria przypomniał, że Netanjahu powiedział niedawno, iż radykalny Hamas jest taką samą organizacją jak terrorystyczne Państwo Islamskie i zapytał premiera, czy _ w żadnych warunkach nie podejmie negocjacji z Hamasem _.

_ - Wróg, który zdeterminowany jest cię zniszczyć, który nieustannie zmierza do tego, by zetrzeć cię z powierzchni ziemi, nie jest kimś, z kim się negocjuje _ - odpowiedział Netanjahu.

bESwbluf

_ - Możemy rozmawiać z Palestyńczykami, którzy chcą żyć z nami w pokoju. Mogą nam się trafiać nieporozumienia, np. w sprawie granic, ale zasadniczo rzecz biorąc, chcemy razem kształtować wspólną przyszłość. Hamas wzywa do zniszczenia nas. Nie ma podstaw do negocjacji _ - dodał premier.

Wyjaśnił też, że wiele krajów arabskich rozumie, iż _ Hamas prowadzi wojnę, która zagraża również im i dlatego nie popierają go _.

Pytany o to, czy Izrael zawarł _ ciche porozumienie z umiarkowanymi krajami arabskimi, jak Egipt czy Arabia Saudyjska _, Netanjahu odparł, że jego państwo łączy teraz z tymi krajami poczucie pewnej wspólnoty interesów, jakiego _ nie widział nigdy wcześniej w swym życiu _.

_ - Wszystkie państwa arabskie uważają za największe zagrożenie Iran posiadający broń nuklearną oraz radykalnych sunnitów wdzierających się do krajów sunnickich _ - powiedział.

bESwblul

Islamscy ekstremiści chcą dopaść _ wielkiego szatana, a po drodze zniszczyć małego szatana. - My jesteśmy tylko małym szatanem. Wielki szatan do Stany Zjednoczone. A wszyscy ci ekstremiści mają szalone ideologie, więc łączą nas (z państwami arabskimi) wspólne interesy _ - dodał izraelski premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Palestyński rząd zerwie współpracę z... Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oskarżył radykalny ruch o przeszkadzanie rządowi w wypełnianiu swej funkcji w Strefie Gazy
Konflikt w Strefie Gazy. Strateg Hamasu oskarżony o zabójstwo Sąd oskarżył 40-letniego Husama Hasana Kawasme o uprowadzenie i zamordowanie w czerwcu trzech młodych Izraelczyków.
Oto, kto zyskał na konflikcie w Strefie Gazy Popularność Hamasu znacząco wzrosła po zakończonym 26 sierpnia konflikcie zbrojnym w Strefie Gazy - wynika z opublikowanego dzisiaj sondażu.
bESwbluG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)