Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Netanjahu: nie będę tolerował "dyktatu Rady Bezpieczeństwa" ONZ

0
Podziel się:

- Oczekujemy, że propozycja zostanie odrzucona, ale tak czy owak my ją odrzucimy i nie będziemy działać pod czyimś dyktatem - deklarował szef izraelskiego rządu.

Netanjahu: nie będę tolerował "dyktatu Rady Bezpieczeństwa" ONZ
(PAP/EPA)

Izraelski premier Benjamin Netanjahu zapowiedział, że mimo iż nie oczekuje, aby Rada Bezpieczeństwa ONZ wydała werdykt korzystny dla inicjatywy, z którą wystąpili Palestyńczycy, to odrzuca jej rezolucję i _ nie będzie tolerował dyktatu _.

Z inicjatywą w sprawie wyznaczenia ostatecznego terminu wycofania się Izraela z terytoriów okupowanych wystąpiła w tym tygodniu Jordania, niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Netanjahu powiedział, że _ próbuje się narzucić ustanowienie państwa palestyńskiego _, według niego w sposób niemożliwy do zaakceptowania dla Izraela. Z takim oświadczeniem wystąpił podczas wojskowej uroczystości zapalenia świec z okazji żydowskiego święta Chanuka w miejscowości Latrun, położonej między Jerozolimą a Tel-Awiwem.

_ - Oczekujemy, że propozycja zostanie odrzucona, ale tak czy owak my ją odrzucimy i nie będziemy działać pod czyimś dyktatem _ - deklarował szef izraelskiego rządu, o czym poinformowało izraelskie radio publiczne.

Jednocześnie izraelskie media piszą, że władze Autonomii Palestyńskiej poddawane są silnym naciskom, aby zgodziły się na odroczenie głosowania nad jordańską rezolucją zgłoszoną w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Jordania formalnie złożyła w środę w Radzie, w imieniu Palestyńczyków, projekt rezolucji wzywającej do zawarcia pokoju między Palestyńczykami a Izraelem w ciągu 12 miesięcy i zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów do końca 2017 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nastolatki wśród izraelskich terrorystów Policja aresztowała ośmiu członków ekstremistycznej grupy Lehawa, wrogiej wobec koegzystencji arabsko-żydowskiej.
Nie żyje palestyński minister. Zginął w starciu... Reuters podaje, że izraelscy żołnierze uderzyli ministra, a Al-Dżazira informuje, że nawdychał się on gazu łzawiącego.
Izraelczycy wprowadzą swóje sądy w... Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)