Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nepotyzm
02.08.2012 10:36

Nepotyzm w polityce. Cimoszewicz ma receptę

Były premier ocenia, że nie nastąpią radykalne zmiany w podejściu do zatrudniania ludzi w urzędach i spółkach państwowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - W walce z nepotyzmem i układami obecnymi przy publicznych pieniądzach brakuje determinacji _ - uważa Włodzimierz Cimoszewicz.

Były premier ocenia, że ujawnianie kolejnych nazwisk ludzi zatrudnianych w państwowych firmach i urzędach dzięki politycznym i rodzinnym układom może nieco zmienić obecną rzeczywistość. Jednak zdaniem gościa radiowej Trójki, nie będzie to zmiana radykalna, bo wymagałaby ona innych zachowań ze strony rządzących. Cimoszewicz wskazuje, że nie chodzi tu o brak odwagi do zmian ale o interesy.

Według Cimoszewicza, ważne dla zwalczania takich zachowań jest utrzymanie finansowania partii politycznych z budżetu. Były premier wskazuje też na rolę mediów i ujawnianie nazwisk ludzi zaangażowanych w _ załatwiactwo _:

_ - Z jednej strony utrzymałbym dosyć wysoki poziom finansowania partii politycznych z budżetu, przy rozmaitych obostrzeniach dotyczących wydatkowania tych publicznych pieniędzy. Z drugiej stawiałbym bardzo wysokie wymagania. Piętnowałbym tego typu zdarzenia z ujawnianiem nazwisk włącznie. Niech oni odczują _ - wyjaśnia Cimoszewicz.

POSŁUCHAJ WŁODZIMIERZA CIMOSZEWICZA:

źródło: IAR

W lipcu media ujawniły nagranie rozmowy byłego szefa Agencji Rynku Rolnego z szefem kółek rolniczych, z której wyłaniał się obraz układów, nepotyzmu oraz wykorzystywania publicznych instytucji zajmujących się rolnictwem jak prywatnych folwarków. _ Gazeta Wyborcza _ przez ostatnie dni publikowała informacje o politykach i ich rodzinach zajmujących stanowiska w państwowych i samorządowych instytucjach we wszystkich województwach. Z kolei dziś Rzeczpospolita pisze o niejasnych układach w instytucji prowadzącej za publiczne pieniądze projekt e-podręcznika.

Czytaj więcej w Money.pl
Gdzie pracują krewni polityków PO? Raport Z dokumentu dowiemy się, gdzie pracują zięć Stefana Niesiołowskiego i mąż Elżbiety Radziszewskiej.
Kalemba musi odejść. Ojciec, nie syn Maciej Miskiewicz o najlepszym lekarstwie na nepotyzm.
Pitera krytykuje swoich kolegów za nepotyzm Była minister mówi, dlaczego nie można zakazać zatrudniania członków rodzin.
Tagi: nepotyzm, polityka, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz