Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nazwa Stadionu Narodowego na posiedzeniu sejmowej komisji?

0
Podziel się:

Mariusz Błaszczak przypomniał, że już w 2012 r. Sejm podjął uchwałę, by stadion nosił imię legendarnego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej Kazimierza Górskiego.

Na zdj. Mariusz Błaszczak
Na zdj. Mariusz Błaszczak (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Mariusz Błaszczak przypomniał, że już w 2012 r. Sejm podjął uchwałę, by stadion nosił imię legendarnego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej Kazimierza Górskiego.

_ - Słyszymy, że nazwa stadionu ma być sprzedana, więc Stadion Narodowy ma nazywać się jak jakaś firma bukmacherska, jakiś browar. A przecież Sejm, bez głosu sprzeciwu, pojął uchwałę nadająca Stadionowi Narodowemu imię Kazimierza Górskiego _ - przypomniał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie. Dopytywał, dlaczego uchwała nie jest realizowana.

_ - Dlaczego ta władza jest tak dziadowska, że musi wszystko sprzedawać, nawet nazwę Stadionu Narodowego? _ - pytał szef klubu PiS. Zarzucał też minister sportu i turystyki Joannie Musze, że _ ma w głębokim poważaniu wolę Sejmu _.

Szef sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś (PO) przypomniał w rozmowie z PAP, że dwa tygodnie temu odbyło się już posiedzenie komisji poświęcone m.in. tej sprawie z udziałem minister sportu. _ Minister Mucha przedstawiła już swoje stanowisko w tej sprawie, nie ma nowych zdarzeń, które powodowałyby, że ta sprawa powinna być jeszcze raz omówiona _ - powiedział.

We wrześniu na posiedzeniu sejmowej komisji minister sportu mówiła, że _ imię słynnego trenera jest potencjalną wartością dla stadionu i jego przyszłego partnera _, z którym prowadzone są rozmowy. _ Po podpisaniu umowy zapytamy go, czy wyrazi zgodę na uzupełnienie nazwy o nazwisko Górskiego. Na razie idziemy w dobrą stronę _ - powiedziała wówczas minister Mucha.

Raś zauważył, że _ ministerstwo prowadzi rozmowy o tytularnym sponsorze areny _. Jak dodał, jest też inicjatywa, żeby wybudować pomnik Górskiego w otoczeniu stadionu. _ Czekamy do czasu, kiedy cały projekt zostanie domknięty, minister sportu potrzebuje jeszcze trochę czasu, po jakimś czasie na pewno do tematu wrócimy _ - zadeklarował szef komisji sportu.

W 2012 roku Sejm przyjął uchwałę, w której wnioskuje o to, by Stadion Narodowy w Warszawie nosił imię legendarnego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej. Uchwałę zaproponowała sejmowa komisja kultury fizycznej i sportu. _ Sejm, wyrażając wdzięczność i szacunek Kazimierzowi Górskiemu, najwybitniejszemu trenerowi w historii polskiej piłki nożnej, wnioskuje o nazwanie jego imieniem Stadionu Narodowego w Warszawie _ - głosi uchwała.

Operator stadionu, spółka PL 2012+ rozważa sprzedaż jego nazwy. W marcu prezes spółki Marcin Herra mówił, że ma nadzieję, że rozmowy uda się sfinalizować przed końcem 2013 r. a od 2014 r. partner strategiczny będzie brał udział w rozwoju obiektu.

W czerwcu 2014 roku przed stołecznym Stadionem Narodowym odsłonięty zostanie pomnik Górskiego. Kazimierz Górski, w latach 1970-1976 selekcjoner reprezentacji Polski, doprowadził ją do medali igrzysk olimpijskich, złotego w Monachium w 1972 i srebrnego w Montrealu cztery lata później, oraz do trzeciego miejsca w piłkarskich mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 roku.

Stadion Narodowy powstał w niecce Stadionu Dziesięciolecia. Prace budowlane zakończyły się 30 listopada 2011 r. Koszt inwestycji to blisko 2 miliardy złotych. Warszawski obiekt, który może pomieścić 58 tys. widzów, był areną Euro 2012.

Czytaj więcej w Money.pl
Miesięczny koszt Narodowego to 3,5 mln zł Co miesiąc do interesu trzeba dopłacać, ale też nie ma miesiąca bez dużej imprezy.
Śląsk Wrocław ogłosił upadłość Długi piłkarskiego Śląska przekroczyły ponad 50 mln zł. Upadłość ma charakter układowy - oznacza to, że Śląsk będzie nadal działał i próbował porozumieć się z wierzycielami.
10 osób zatrzymanych po incydencie na meczu - _ Zidentyfikowaliśmy dużą, kilkunastoosobową grupę ultrasów. To oni przygotowali transparent, wnieśli go na trybunę, a następnie rozwiesili - _ mówi policja.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)