Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nawalny zapowiada, że będzie zwalczał reżim Putina

0
Podziel się:

Obecnie jednak antykremlowski opozycjonista Aleksiej Nawalny przebywa w areszcie domowym.

Nawalny zapowiada, że będzie zwalczał reżim Putina
(MItya Aleshkovskiy/CC 2.0/Wikimedia)
bESVzDsR

Antykremlowski opozycjonista Aleksiej Nawalny, który obecnie przebywa w areszcie domowym, wywiadzie dla agencji Associated Press oświadczył, że zamierza kontynuować walkę przeciwko reżimowi prezydenta Władimira Putina.

_ - Opozycja powinna być moralna, nazywać zło złem _ - powiedział Nawalny, który przed dwoma laty był, jak pisze AP, _ charyzmatyczną siłą napędową potężnych protestów w Moskwie _ przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml.

Obecnie przebywa w areszcie domowym w ramach toczącego się przeciwko niemu postępowania sądowego za domniemane zagarnięcie 26 mln rubli (ok. 625 tys. dolarów) na szkodę francuskiej firmy Yves Rocher.

bESVzDsT

W wywiadzie dla AP Nawalny zauważył, że areszt domowy to sprytna taktyka Kremla, gdyż z jednej strony uniemożliwia wystąpienia publiczne, z drugiej jednak nie czyni z opozycjonisty politycznego męczennika w surowym rosyjskim więzieniu.

Nawalny nie widzi dużych szans na to, by Kreml zgodził się na pokojowe przekazanie władzy.

_ Reżim w Rosji nie zmieni się w następstwie wyborów. W sytuacji, gdy mamy (opozycja) zakaz udziału w wyborach, nie wiem, jak by się to mogło stać _ - powiedział.

Zdaniem Nawalnego to, że Putin według sondaży ma 84-procentowe poparcie, jest fikcją.

bESVzDsZ

_ 84 procent nic nie znaczy w autorytarnym państwie _ - powiedział Nawalny. _ - Jeśli Putin jest tak pewny tych liczb, to czemu nie mogą nas dopuścić do wyborów? _ - zapytał.

Zdaniem Nawalnego główną przeszkodą dla dokonania zmian politycznych w Rosji nie jest ani Putin, ani prześladowania jego oponentów, lecz raczej brak wiary w przyszłość kraju u zwykłych ludzi.

Lider opozycji utrzymuje, że w ingerencji Putina na Ukrainie nie chodzi o odbudowę rosyjskiego imperium, lecz o bardziej pragmatyczną sprawę - utrzymanie władzy przez prezydenta i jego otoczenie.

_ - Sukces Ukrainy to ich śmierć _ - powiedział Nawalny. _ - Dla nich skrajnie ważne jest to, by Ukraina poniosła porażkę _ - dodał Aleksiej Nawalny, który udzielił wywiadu w, jak pisze AP, niewielkim mieszkaniu w szarym, ponurym bloku z czasów radzieckich; zajmuje je z żoną i dwójką dzieci.

bESVzDta
Czytaj więcej w Money.pl
Rosja o wypowiedzi Sikorskiego: "Skandal" Sikorski wywołał polityczną burzę swoją wypowiedzią dla amerykańskiego portalu Politico.
Separatysta do Putina: Noworosja upadnie _ To będzie jedna z większych porażek Federacji Rosyjskiej i pociągnie za sobą poważne wstrząsy polityczne _ - ostrzega dywersant Igor Striełkow-Girkin.
Die Welt: To próba kompromitacji Tuska Die Welt pisze, że jeśli wypowiedź Sikorskiego jest prawdziwa, to można mówić o niemoralnej propozycji ze strony Rosji.
bESVzDtu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)