Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nauczycielki przed sądem za znęcanie się nad dziećmi

0
Podziel się:

Placówka nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi.

Nauczycielki przed sądem za znęcanie się nad dziećmi

Dwie opiekunki punktu żłobkowego we Wrocławiu odpowiedzą za psychicznie i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z września i października zeszłego roku. Według prokuratury dwie opiekunki - Sylwia Ł. i Małgorzata Ł. - miały psychicznie i fizycznie znęcać się nad 24 dziećmi oddanymi do placówki pod opiekę. _ - Znęcanie się polegało na zmuszaniu dzieci do spania poprzez krępowanie ich becikami i przywiązywanie do łóżeczek, zmuszanie siłą do jedzenia i zastraszanie krzykiem _ - powiedziała Klaus.

Klaus poinformowała, że obie kobiety odpowiedzą także za oszustwo. Miało ono polegać na wprowadzeniu w błąd rodziców, co do usług świadczonych w punkcie żłobkowo-przedszkolnym. _ - Rodziców informowano, że w punkcie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, że jest w nim pielęgniarka i dentysta, co nie było prawdą _ - powiedziała Klaus.

Placówka przy ul. Lipowej we Wrocławiu nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi. Punkt żłobkowo-przedszkolny miał jedynie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Po ujawnieniu nieprawidłowości punkt został zamknięty. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia; oskarżone nie przyznały się do zarzutów.

Czytaj więcej w Money.pl
Turyści wygrali proces z biurem podróży Opolanie, którzy spędzili wakacje w Kenii w innym hotelu niż proponowany przez biuro podróży, dostanie zwrot kosztów wycieczki.
Nagły zwrot w sprawie matki Madzi Obrońca Katarzyny W. przekonuje, że do śmierci Magdy doszło w wyniku skurczu krtani, który był następstwem uderzenia o podłogę.
Przedsiębiorca przed sądem. Jak ma sobie poradzić? Nie można wymagać od biznesmenów występujących przed sądem samodzielnie, bez pomocy pełnomocnika, specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)