Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sądy w polsce
04.07.2013 14:30

Nauczycielki przed sądem za znęcanie się nad dziećmi

Placówka nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwie opiekunki punktu żłobkowego we Wrocławiu odpowiedzą za psychicznie i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z września i października zeszłego roku. Według prokuratury dwie opiekunki - Sylwia Ł. i Małgorzata Ł. - miały psychicznie i fizycznie znęcać się nad 24 dziećmi oddanymi do placówki pod opiekę. _ - Znęcanie się polegało na zmuszaniu dzieci do spania poprzez krępowanie ich becikami i przywiązywanie do łóżeczek, zmuszanie siłą do jedzenia i zastraszanie krzykiem _ - powiedziała Klaus.

Klaus poinformowała, że obie kobiety odpowiedzą także za oszustwo. Miało ono polegać na wprowadzeniu w błąd rodziców, co do usług świadczonych w punkcie żłobkowo-przedszkolnym. _ - Rodziców informowano, że w punkcie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, że jest w nim pielęgniarka i dentysta, co nie było prawdą _ - powiedziała Klaus.

Placówka przy ul. Lipowej we Wrocławiu nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi. Punkt żłobkowo-przedszkolny miał jedynie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Po ujawnieniu nieprawidłowości punkt został zamknięty. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia; oskarżone nie przyznały się do zarzutów.

Czytaj więcej w Money.pl
Turyści wygrali proces z biurem podróży Opolanie, którzy spędzili wakacje w Kenii w innym hotelu niż proponowany przez biuro podróży, dostanie zwrot kosztów wycieczki.
Nagły zwrot w sprawie matki Madzi Obrońca Katarzyny W. przekonuje, że do śmierci Magdy doszło w wyniku skurczu krtani, który był następstwem uderzenia o podłogę.
Przedsiębiorca przed sądem. Jak ma sobie poradzić? Nie można wymagać od biznesmenów występujących przed sądem samodzielnie, bez pomocy pełnomocnika, specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa.
Tagi: sądy w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz