Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nauczyciele podstawówek najgorzej opłacani

0
Podziel się:

Takie wnioski płyną z raportu przedstawionego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, której członkiem jest także Polska.

Nauczyciele podstawówek najgorzej opłacani
(skynesher/iStockphoto)

Francuscy nauczyciele szkół podstawowych są najgorzej opłacani w całym OECD. Takie wnioski płyną z raportu przedstawionego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, której członkiem jest także Polska.

Według autorów opracowania, pod względem inwestycji na oświatę państwo francuskie plasuje się w połowie listy krajów OECD - organizacji skupiającej najbardziej rozwinięte państwa świata.

Na ten cel we Francji przeznacza się nieco powyżej sześciu procent dochodu narodowego, ale pieniądze te nie są rozdzielane w sposób zrównoważony.

O ile gimnazja i szkoły licealne znajdują się powyżej średniej we wszystkich 34 krajach członkowskich, o tyle jedna piąta inwestycji w oświacie trafia do podstawówek i przedszkoli, a to z kolei jest wskaźnik znacznie poniżej średniej.

Dotyczy to także wynagrodzeń nauczycieli - przede wszystkim szczebla podstawowego. Ich pensje nie były podnoszone od 12 lat. Siedziba OECD znajduje się w stolicy Francji.

Czytaj więcej w Money.pl
Studenci medycyny ćwiczą z Google Glass Google Glass to nie tylko kolejny gadżet dla Geeków. Studenci medycyny na Uniwersytecie Stanforda korzystają z urządzenia Google'a podczas operacji. Dzięki temu nauczyciel może w czasie rzeczywistym obserwować przebieg zabiegu.
Za zniewagę nauczyciela grozi więzienie Obraźliwe słowa podczas wywiadówki w szkole to zniewaga urzędnika państwowego, za co rodzicowi można wytoczyć proces i ukarać go więzieniem - orzekł włoski Sąd Najwyższy.
Sztuczna inteligencja zastąpi nauczyciela? Programiści z Uniwersytetu Stanforda zaprojektowali system sztucznej inteligencji, który jest w stanie pomóc tym, którzy zdecydowani się poznać tajniki programowania droga internetową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)