Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NATO różnie ocenia siły Rosji przy granicy z Ukrainą

0
Podziel się:

Służby wywiadowcze niektórych państw członkowskich kwestionują ocenę sekretarza generalnego Sojuszu Andersa Fogha.

NATO różnie ocenia siły Rosji przy granicy z Ukrainą
(PAP/EPA)

Według niemieckiego tygodnika 'Der Spiegel" służby wywiadowcze niektórych państw członkowskich kwestionują wypowiedź sekretarza generalnego Sojuszu Andersa Fogha Rasmussena, iż na ukraińskiej granicy Rosja zgromadziła do 40 tys. żołnierzy.

Przedstawiciele tajnych służb, na których powołuje się _ Spiegel _, twierdzą, że żołnierzy tych jest mniej niż 30 tys., a być może nawet mniej niż 20 tys. Ponadto ze względu na swą strukturę organizacyjną i uzbrojenie wojska te nie nadają się do przeprowadzenia zmasowanego ataku.

Znaczna część ich wyposażenia znalazła się na miejscu jeszcze przed obecnym konfliktem i nie ma tam żadnego bojowego ośrodka dowodzenia.

Zdaniem informatorów _ Spiegla _ obserwowane przy granicy z Ukrainą ruchy wojsk to przynajmniej częściowo efekt wymiany żołnierzy, od tygodni kwaterujących w polu przy deszczowej i chłodnej pogodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO wyśle żołnierzy na Ukrainę? Sojusz radzi jak mocniej uderzyć w Moskwę. Tymczasem Rosjanie grożą władzom w Kijowie, że... .
USA wzmocnią NATO. _ By uspokoić sojuszników _ Ben Rhodes, doradca prezydenta USA, przyznał że chodzi zarówno o wysłanie dodatkowego sprzętu jak i personelu wojskowego.
Rosyjskie MSZ: _ Niech USA nam nie grożą _ Resort dyplomacji zarzucił Amerykanom, że _ próbują wybielić _ działania władz w Kijowie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)