Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świat
21.06.2015 13:22

NATO przeanalizuje strategię nuklearną Rosji

NATO chce gruntownie przeanalizować, w jaki sposób rosyjski prezydent Władimir Putin może wykorzystać bron jądrową w nowej konfrontacji z Zachodem

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Air Force Master Sgt. Jerry Morrison/public domain)

Z powodu napięć w relacjach z Rosją NATO po raz pierwszy od lat chce przeanalizować strategię nuklearną Moskwy - informuje gazeta "Welt am Sonntag". Okazją do tego ma być zaplanowane na najbliższy tydzień spotkanie ministrów obrony państw Sojuszu.

Podstawą obrad będzie tajny dokument przygotowany przez dowództwo NATO - podał w niedzielnym wydaniu dziennik "Die Welt", powołując się na wysokich rangą dyplomatów Sojuszu.

- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni strategią nuklearną Rosji. Broń atomowa odgrywa ważną rolę w nowej rosyjskiej strategii tzw. wojny hybrydowej - podkreślił jeden z proszących o anonimowość informatorów.

Według "WamS" NATO chce gruntownie przeanalizować, w jaki sposób rosyjski prezydent Władimir Putin może wykorzystać bron jądrową w nowej konfrontacji z Zachodem, jak wielki jest potencjał nuklearny Moskwy oraz jaka powinna być odpowiedź Sojuszu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozbudowa Nord Stream pochłonie 9,9 mld euro Podstawą tej szacunkowej oceny jest koszt budowy pierwszych dwóch nitek, który wyniósł 8,5 mln euro.
Rosja zniesie embargo na żywność? Ważny głos z Kremla W razie uchylenia embarga, na rynek rosyjski wróci około 20 proc. dostawców z trzech wskazanych przez Moskwę krajów.
KE bierze pod lupę gazociąg grecko-rosyjski Na wtorek wizytę w Atenach złoży prezes Gazpromu. Pojawiły się pogłoski o wypłacie zaliczki 5 mld dolarów dla Grecji.
Tagi: świat, niemcy, obronność, dyplomacja, nato, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz