Notowania

kara chłosty
15.10.2012 21:41

Nastolatka dostała karę chłosty za rozmawianie z mężczyznami

Islamscy radykałowie sprawują rządy w największych miastach północnej części Mali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Guaka/cc/wikimedia commons)

Nastoletnia dziewczyna w Timbuktu na północy Mali otrzymała dziś 60 batów, ponieważ rządzący na tych obszarach radykalni islamiści powiązani z Al-Kaidą oskarżyli ją o rozmawianie z mężczyznami na ulicy.

_ - Islamiści twierdzą, że dziewczyna została pięciokrotnie upomniana przez policję, ale mimo to rozmawiała z mężczyznami na ulicy. Po przesłuchaniu dostała 60 batów. Wymierzeniu kary przyglądało się niewielu ludzi _ - powiedział w rozmowie telefonicznej mieszkaniec Timbuktu Ousmane Maiga.

Publiczna chłosta odbyła się o godz. 11 (13 czasu polskiego) przed nową siedzibą główną policji w centrum Timbuktu. Islamska policji wywodzi się z radykalnej organizacji Ansar ad-Dine (Obrońcy Wiary).

Islamscy radykałowie sprawują rządy w największych miastach północnej części Mali - Timbuktu, Gao i Kidal - która wiosną tego roku została zajęta przez tuareskich separatystów, a następnie odebrana im przez islamistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwo uchodzące za wzór nagle upada Mali, uchodzące do niedawna za wzór stabilności i demokracji w Afryce, w styczniu błyskawicznie stało się państwem upadłym.
Dowódca Al-Kaidy nie żyje. Wypadek samochodowy Algierczyk Nabil Sahrawi, jeden z ważniejszych dowódców Al-Kaidy w Afryce Północnej, zginął w wypadku samochodowym.
Prezydent prosi o inwazję na własny kraj? _ Prezydent jest słaby i wie, że jest uzależniony od poparcia ECOWAS, która ani myśli pomagać Sanogo. _
Tagi: kara chłosty, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz