Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
28.01.2011 14:47

Nasi prokuratorzy jadą do Smoleńska

Mają ambitne plany. Przede wszystkim przesłuchać kontrolerów z wieży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Na początku lutego polscy prokuratorzy udają się do Rosji, gdzie chcą między innymi przesłuchać kontrolerów z wieży lotniska Siewiernyj - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk. *

Jak podkreślił, śledczy bardzo dokładnie przygotowywali się do tego przesłuchania, stworzyli całą listę pytań, które chcą zadać świadkom katastrofy prezydenckiego tupolewa. Przedstawiciele prokuratury będą się też zapoznawać z aktami rosyjskiego postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Według Mateusza Martyniuka, lutowa wizyta polskich prokuratorów w Moskwie jest ważna, bo pozwoli im to zorientować się, na jakim etapie jest rosyjskie postępowanie. Będą mieli też wgląd w istotne dowody zebrane przez Rosjan. Zdobędą też informację, na temat ram czasowych zakończenia postępowania strony rosyjskiej.

- _ Na liście osób, których Polacy chcą przesłuchać, prócz kontrolerów są też inne osoby _ - dodał Martyniuk.

Rzecznik przypomniał, że Prokurator Generalny Andrzej Seremet już w grudniu podczas wizyty Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej wyraził zastrzeżenia polskiej strony, co do unieważnienia poprzednich zeznań rosyjskich kontrolerów.

_ Nasze stanowisko w tej sprawie przekazaliśmy pisemnie stronie rosyjskiej, czekamy na odpowiedź _- dodał Martyniuk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;w;smolensku;zawinili;piloci;i;wieza,128,0,759168.html) Ukraina: W Smoleńsku zawinili piloci i wieża Ukraińscy eksperci twierdzą tym samym, że raport MAK jest nierzetelny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t98350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nasi;eksperci;koncza;sledztwo;za;rosjan,115,0,757619.html) "Nasi eksperci kończą śledztwo za Rosjan" Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zdumiony zaniedbaniami MAK.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t129587.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/iwinski;nie;atakujmy;rosjan;tylko;z;nimi;rozmawiajmy,49,0,757297.html) Iwiński: Nie atakujmy Rosjan tylko z nimi rozmawiajmy W sprawie określenia winy za Smoleńsk, Moskwa jest gotowa na ustępstwa.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, katastrofa, raport mak, prokuratorzy, polska, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz