Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nasi prokuratorzy jadą do Smoleńska

0
Podziel się:

Mają ambitne plany. Przede wszystkim przesłuchać kontrolerów z wieży.

Nasi prokuratorzy jadą do Smoleńska
(kprm.gov.pl)

Na początku lutego polscy prokuratorzy udają się do Rosji, gdzie chcą między innymi przesłuchać kontrolerów z wieży lotniska Siewiernyj - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.

Jak podkreślił, śledczy bardzo dokładnie przygotowywali się do tego przesłuchania, stworzyli całą listę pytań, które chcą zadać świadkom katastrofy prezydenckiego tupolewa. Przedstawiciele prokuratury będą się też zapoznawać z aktami rosyjskiego postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Według Mateusza Martyniuka, lutowa wizyta polskich prokuratorów w Moskwie jest ważna, bo pozwoli im to zorientować się, na jakim etapie jest rosyjskie postępowanie. Będą mieli też wgląd w istotne dowody zebrane przez Rosjan. Zdobędą też informację, na temat ram czasowych zakończenia postępowania strony rosyjskiej.

- _ Na liście osób, których Polacy chcą przesłuchać, prócz kontrolerów są też inne osoby _ - dodał Martyniuk.

Rzecznik przypomniał, że Prokurator Generalny Andrzej Seremet już w grudniu podczas wizyty Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej wyraził zastrzeżenia polskiej strony, co do unieważnienia poprzednich zeznań rosyjskich kontrolerów.

_ Nasze stanowisko w tej sprawie przekazaliśmy pisemnie stronie rosyjskiej, czekamy na odpowiedź _- dodał Martyniuk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;w;smolensku;zawinili;piloci;i;wieza,128,0,759168.html) Ukraina: W Smoleńsku zawinili piloci i wieża Ukraińscy eksperci twierdzą tym samym, że raport MAK jest nierzetelny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t98350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nasi;eksperci;koncza;sledztwo;za;rosjan,115,0,757619.html) "Nasi eksperci kończą śledztwo za Rosjan" Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zdumiony zaniedbaniami MAK.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t129587.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/iwinski;nie;atakujmy;rosjan;tylko;z;nimi;rozmawiajmy,49,0,757297.html) Iwiński: Nie atakujmy Rosjan tylko z nimi rozmawiajmy W sprawie określenia winy za Smoleńsk, Moskwa jest gotowa na ustępstwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)