Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak na ambasadę rosji
12.11.2013 19:27

Naryszkin żąda od władz Polski wyjaśnień

Przewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Siergiej Naryszkin czeka, aż władze Polski ukarzą winnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Przewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Siergiej Naryszkin wyraził nadzieję, że władze Polski jak najszybciej przeprowadzą dochodzenie w sprawie poniedziałkowego ataku na ambasadę Rosji w Warszawie i ukarzą winnych.

- _ Mam nadzieję, że polskie władze tak szybko, jak to możliwe przeprowadzą dochodzenie w sprawie poniedziałkowego ataku na rosyjską ambasadę w Warszawie i pociągną do odpowiedzialności winnych tego oburzającego wybryku _ - oświadczył Naryszkin, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Szef Dumy Państwowej zauważył, że _ naród polski przeszedł zbyt ciężkie próby w walce z faszyzmem, by dzisiaj dawać szansę marginalnym elementom _.

_ - Odwiedzając memoriał na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau widziałem, z jaką troską Polacy odnoszą się do tych dramatycznych stronic naszej wspólnej historii _ - dodał Naryszkin.

We wtorek Rosja przekazała Polsce stanowczy protest z powodu burd, do których doszło poprzedniego dnia przed ambasadą FR w Warszawie. Zażądała też od polskich władz oficjalnych przeprosin i zrekompensowania szkód materialnych.

O stanowisku Rosji poinformowano ambasadora Polski w FR Wojciecha Zajączkowskiego, którego w tym celu wezwano do rosyjskiego MSZ.

Rzecznik resortu spraw zagranicznych Marcin Wojciechowski zapowiedział, że strona polska wystosuje notę dyplomatyczną do władz rosyjskich, w której wyrazi _ głębokie ubolewanie _ w związku z incydentami ze strony uczestników marszu przed ambasadą Rosji. _ Wyrazy głębokiego ubolewania w języku dyplomacji to jest forma wyrażenia przeprosin. Jesteśmy zainteresowani konstruktywnym załatwieniem sprawy. Reakcja MSZ na incydenty przed ambasadą Rosji była natychmiastowa i jednoznaczna _ - powiedział Wojciechowski.

MSZ potępiło już bowiem agresywne zachowanie oraz incydenty ze strony uczestników marszu z udziałem Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego przy ambasadzie Rosji.

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe _ Marszu Niepodległości _ doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej; spłonęła budka wykorzystywana przez policjantów ochraniających placówkę. Na teren ambasady rzucono petardy i race.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska przeprosi Rosję za atak na ambasadę Polskie MSZ wyśle Rosji notę dyplomatyczną z wyrazami głębokiego ubolewania w związku z poniedziałkowymi burdami przed ambasadą FR.
Rosja żąda oficjalnych przeprosin Uwagę Rosjan zwróciła bierność i spóźnione działania policji. To w znacznej mierze w wyniku tego możliwe było buszowanie rozzuchwalonych bojówkarzy - oświadczyło rosyjskie MSZ.
Burdy w stolicy. Premier będzie się tłumaczył? SLD zapowiedział złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z incydentami, do których doszło podczas Święta Niepodległości.
Polskie MSZ przeprasza za narodowców _ Tego typu zachowanie w stosunku do misji dyplomatycznej zasługuje na zdecydowane potępienie i nie licuje z godnymi obchodami święta niepodległości 11 listopada _ - czytamy w oświadczeniu.
Tagi: atak na ambasadę rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz