Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel narkotykami
20.03.2014 13:40

Narkotyki w Polsce. Kolejne zatrzymania członków gangu

Na poczet sprawy zabezpieczono już 120 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zxc/pd/wikimedia)

Kolejnych trzech członków gangu, który miał wprowadzić do obrotu co najmniej 30 kg kokainy zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Przestępcom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Jak poinformował w czwartek rzecznik KSP Mariusz Mrozek policjanci od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą z okolic Warszawy. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie nadzoruje prokuratura okręgowa w Siedlcach. Do tej pory zatrzymano w sumie 9 osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty wprowadzenia do obrotu co najmniej 30 kilogramów kokainy. Na poczet sprawy zabezpieczono już 120 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.

Tym razem _ wpadło _ trzech członków gangu - 37-letni Marcin M., 29-letni Adrian S. i 39-letni Piotr W. - _ Marcin M. i Piotr W. odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, natomiast Adrian S. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec Piotra W. sąd zdecydował o zastosowaniu dwumiesięcznego tymczasowego aresztu, dwaj pozostali zostali objęci policyjnym dozorem _ - dodał Mrozek. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa, planują kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Celnicy przechwycili sto kg heroiny. Rekordowa akcja Ciężarówka na zagranicznych numerach rejestracyjnych chciała wjechać do Polski z Ukrainy.
Policja rozbiła gang narkotykowy na Śląsku Za handel narkotykami przywódcom grupy grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.
Zatrzymania dilerów w środowisku pseudokibiców Na poczet ewentualnych kar funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o wartości około 74 tys. zł.
Tagi: handel narkotykami, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz