Notowania

bułgaria
28.05.2012 22:16

Narkotyki w Bułgarii. Rozbili międzynarodowy gang

Według ministra chodzi o wielki przerzut kokainy z Ameryki Południowej do Włoch. We Włoszech, Chorwacji i Bułgarii zatrzymano 15 Bułgarów, 12 Włochów, Rumuna, Słoweńca i Gruzina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

*Trzydzieści osób zatrzymano w Bułgarii i innych krajach europejskich w ramach międzynarodowej operacji przeciwko przemytowi narkotyków - poinformował dziś szef bułgarskiego MSW Cwetan Cwetanow. *

Według ministra chodzi o wielki przerzut kokainy z Ameryki Południowej do Włoch. We Włoszech, Chorwacji i Bułgarii zatrzymano 15 Bułgarów, 12 Włochów, Rumuna, Słoweńca i Gruzina. Domniemany szef gangu Ewelin Banew ma być przekazany włoskiemu wymiaru sprawiedliwości. Od roku 2006 gang wwiózł do Włoch prawie 40 ton kokainy.

Antynarkotykową operację przeprowadziły policje bułgarska i włoska we współpracy z Europolem, władzami chorwackimi, hiszpańskimi i szwajcarskimi. Konta gangu, którymi zarządzał Banew, znajdowały się w szwajcarskich bankach, a kokaina trafiała do Włoch przez Hiszpanię.

Po raz pierwszy policja trafiła na ślady gangu w 2007 r., kiedy w dwóch oddzielnych transportach niedaleko hiszpańskiego wybrzeża skonfiskowano łącznie 6 ton kokainy. Organizatorem tego przemytu był Włoch, działający we współpracy z Bułgarami.

Według płk. Giorgio Giorgino z wydziału do walki z narkotykami we włoskiej policji dwukrotny przeciek informacji pozwolił członkom gangu umknąć policji i kontynuować działalność. W jednym wypadku w 2008 r. przeciek nastąpił po naradzie przedstawicieli policji Bułgarii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Szwajcarii. _ - Niecałe dwie godziny po spotkaniu wszystkie informacje trafiły do gangu, co spowolniło na długo dochodzenie. Praktycznie kończymy je teraz _ - powiedział Włoch.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą palić wszędzie. W całym kraju wrze Według organizatorów protestu zakaz palenia w miejscach publicznych narusza wolności osobiste obywateli.
Ambasador w opałach. Uratował go sklep Ambasador Bułgarii w Jemenie Boris Pursow uniknął próby uprowadzenia w Sanie - poinformowały siły dyplomatyczne i bezpieczeństwa.
Tam prawie wszyscy celnicy biorą łapówki Szef bułgarskiej Agencji Celnej przyznał, że w urzędzie istnieje ogromna korupcja. Mimo dużej liczby chętnych nie można znaleźć uczciwych ludzi do pracy w służbach celnych
Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz