Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Narkotyki na świecie. Zmasowana akcja policji w Albanii

0
Podziel się:

Setki policjantów, przy wsparciu pojazdów opancerzonych, przypuściły szturm na wieś Lazarat w Albanii, gdzie leżą największe plantacje konopi w tym kraju.

Narkotyki na świecie. Zmasowana akcja policji w Albanii
(oscardolla/sxc.hu)

Setki policjantów, przy wsparciu pojazdów opancerzonych, przypuściły szturm na wieś Lazarat w Albanii, gdzie leżą największe plantacje konopi w tym kraju. Stąd pochodzi rocznie 900 ton ziela, których wartość szacowana jest na około 4,5 miliarda euro

W odpowiedzi 30 uzbrojonych mężczyzn ostrzelało atakujących z moździerzy i broni maszynowej. Według policji nikt nie został ranny, a mężczyznom udało się uciec w pobliskie góry.

Rzeczniczka policji powiedziała, że oddziałom udało się przejąć kontrolę nad liczącą 5 tys. mieszkańców wsią; mieszkańcom polecono zostać w domu.

Prywatna albańska stacja telewizyjna A1 poinformowała, że jej ekipa filmująca akcję policji w Lazarat została ograbiona przez zamaskowanych mężczyzn, którzy spalili także ich samochód.

Wieś Lazarat w południowej części kraju jest jedynym miejscem w Europie, gdzie jawnie uprawiane są na skalę przemysłową konopie indyjskie, z których wyrabia się marihuanę. Stąd pochodzi połowa całej produkcji tego narkotyku w Albanii. Sprasowany susz konopi indyjskich przeznaczony jest głównie na rynek europejski.

Albańskie władze wielokrotnie usiłowały zlikwidować plantacje marihuany w okolicy wsi, jednak same uprawy są strzeżone przez grupy przestępcze ciągnące z procederu olbrzymie zyski. Do tej pory każde wejście policji na ten teren kończyły się strzelaniną z miejscową uzbrojoną _ milicją _ chroniącą wieś.

Jednak rząd Ediego Ramy, który przejął władzę w Albanii po wyborach w czerwcu ubiegłego roku, zapowiedział skuteczniejszą walkę ze zorganizowaną przestępczością, w tym z uprawą i przemytem narkotyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemycali 12 ton haszyszu. Zobacz jak Dwanaście ton haszyszu skonfiskowali hiszpańscy celnicy na statku rybackim pływającym pod banderą turecką u wybrzeży Andaluzji.
Kajak pełen narkotyków? Udaremniono przemyt Australijska policja poinformowała o przechwyceniu blisko 200 kilogramów metamfetaminy, którą usiłowano przemycić z Chin w ładunku kajaków.
Dziarski staruszek z kokainą w brzuchu Zatrzymany w Kolumbii miał w żołądku kapsułki zawierające 400 gramów kokainy
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)