Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Narkotyki w Rosji. Alarmujące liczby

0
Podziel się:

Rosyjska narkomafia ma silne lobby na wszystkich szczeblach.

Narkotyki w Rosji. Alarmujące liczby
(PAP/EPA/Orlando Barria)

Rosja co roku traci około 100 tysięcy młodych ludzi z powodu narkotyków - powiedziała rzeczniczka praw człowieka Ełła Pamfiłowa w wywiadzie dla państwowej Rossijskiej Gaziety. Rzeczniczka wskazuje, że narkomafia ma silne lobby na wszystkich szczeblach.

W wywiadzie Pamfiłowa zwraca uwagę na masowe zatrucia mieszankami narkotykowymi, (tzw. spice). Według niej sytuacja powinna być teraz _ rozpatrzona na szczeblu Rady Bezpieczeństwa _ kraju, ponieważ narkotyki są jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego.

_ - Narkotyki po prostu koszą młodzież, wszystkie te mieszkanki szerzą się szybciej niż wirus ebola. Co roku tracimy około 100 tysięcy młodych ludzi - to całe miasto _ - alarmuje Pamfiłowa.

_ - Sytuacja z bezkarnością i rozwydrzeniem narkomanii sięgnęła u nas zatrważających rozmiarów _ - oceniła rzeczniczka. Wskazała, że ze _ strumieniami narkomanów _ nie dadzą sobie rady organizacje społeczne i ośrodki rehabilitacji, _ jeśli państwo okaże słabość (...) i niezdolność do zaproponowania całościowych systemowych działań _.

Rzeczniczka proponuje w wywiadzie, by _ szczerze mówić _ o tym, czemu skala problemu jest przemilczana: _ dlatego, że narkomafia ma bardzo silne lobby na różnych szczeblach. - Można założyć, że bez ważnych lobbystów, znajdujących się także na wysokich stanowiskach w różnych strukturach, w tym organach ochrony prawa, zagrożenie narkotykami nie sięgnęłoby tak zatrważających rozmiarów _ - powiedziała Pamfiłowa.

_ - To, czy nasze państwo, nasze organy porządkowe poradzą sobie z mafią narkotykową, jest teraz, można powiedzieć, głównym sprawdzianem ich zdolności do działania _ - oceniła rzeczniczka. Zapytała też w wywiadzie: _ czy nasze państwo nie jest w stanie ustalić i unieszkodliwić wszystkich wpływowych i wysoko postawionych "narkokretów", którzy dla zysku faktycznie niszczą naszą młodzież? _.

Pamfiłowa ocenia, że należy nie tylko zakazać mieszanek narkotykowych, ale także _ zlikwidować warunki _ umożliwiające ich szerzenie się, w tym _ jasno zapytać, kto _ ponosi za to odpowiedzialność.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie kpią ze Schetyny. "Zapiał jak kogut" _ Rossijskaja Gazieta _ przypomina iż to nie Warszawa dyktuje Waszyngtonowi i Brukseli zasady gry, ale polscy politycy starają się zasłużyć na pochwałę Białego Domu.
Zwrot w wojnie na Ukrainie. Rosjanie zajęli... Separatyści mówią o atakach na kolejne terytoria obwodu donieckiego, kontrolowane przez Ukraińców.
Rosja proponuje Indiom naftowy układ Reuters podkreśla, że Rosnieft objęty sankcjami zachodnimi, szuka teraz firm spoza Zachodu do współpracy przy eksploatacji swych wielkich złóż.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)