Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Narkotyki w Polsce. Ponad 30 zatrzymanych na imprezie Mayday

0
Podziel się:

W ciągu ostatnich ośmiu lat przy okazji festiwalu Mayday policjanci zatrzymali w sumie blisko 200 osób, które usiłowały wnieść do Spodka narkotyki.

Narkotyki w Polsce. Ponad 30 zatrzymanych na imprezie Mayday
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

31 osób posiadających przy sobie narkotyki zatrzymali policjanci podczas zakończonego festiwalu Mayday w Spodku w Katowicach. Takie kontrole podczas popularnej wśród miłośników muzyki elektronicznej imprezy są organizowane co roku.

Zabawa trwała od sobotniego wieczora do niedzielnego rana. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu policjantów z wydziału antynarkotykowego i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie pojedyncze porcje marihuany, amfetaminy i ecstasy. Łącznie było to prawie 80 gramów różnego rodzaju narkotyków i kilkadziesiąt tabletek ekstazy. Część z zatrzymanych złożyło wniosek o dobrowolne poddanie się karze. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bilans ubiegłorocznej imprezy, gromadzącej zawsze tysiące fanów, był podobny - zatrzymano wtedy jej 30 uczestników. Według policjantów przy tak zorganizowanej kontroli nie ma właściwie szans, aby bezkarnie prześliznąć się na imprezę ze środkami odurzającymi. W przeszłości jeden z uczestników imprezy chciał zmylić psy, dodając do woreczka z narkotykami kawę, pieprz, sól i inne przyprawy - mimo to pies bezbłędnie wyczuł narkotyki.

W ciągu ostatnich ośmiu lat przy okazji festiwalu Mayday policjanci zatrzymali w sumie blisko 200 osób, które usiłowały wnieść do Spodka narkotyki.

Festiwal Mayday narodził się w 1991 r. w Berlinie. W Katowicach odbywał się w tym roku już po raz piętnasty.

Czytaj więcej w Money.pl
W Meksyku niespokojnie. Zginął szef gangu Domniemany szef meksykańskiego kartelu narkotykowego, oskarżanego o zniknięcie 43 studentów, zginął podczas wtorkowej operacji policyjnej.
Ponad 50 kilogramów koainy zginęło policji Wstępne śledztwo wykazało, że narkotyki były tam jeszcze 23 lipca, ale już nie 31 lipca.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)