Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napad na bank
08.03.2014 11:45

Napady na Banki. Obywatel Mongolii aresztowany

Obywatel Mongolii został zatrzymany w Krakowie. Usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i trafił do aresztu na trzy miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Pochodzący z Mongolii 26-latek trafił do aresztu w związku z napadami na trzy placówki bankowe - poinformowała śląska policja. Grozi mu do dwunastu lat więzienia.

Sprawa dotyczy zdarzeń z ubiegłego roku. We wrześniu oraz w październiku - jak poinformowała śląska policja - doszło do dwóch napadów na placówki bankowe w Chełmie Śląskim i jednego podobnego zdarzenia w Mysłowicach.

- _ Napastnik w kominiarce i z bronią w ręku terroryzował personel, a następnie rabował pieniądze. Podejrzewając, że może to być ten sam złodziej, sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Analizując scenariusze napadów i rozpracowując środowisko przestępców, wpadli oni ostatecznie na trop podejrzewanego o tą serię napadów _ - poinformowała śląska policja. Obywatel Mongolii został zatrzymany w Krakowie.

Jak powiedział Adam Jachimczak w biura prasowego śląskiej policji 26-latek usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i decyzją Sądu Rejonowego w Mysłowicach trafił do aresztu na trzy miesiące. Za napady z bronią w ręku grozi mu do 12 lat więzienia.

Policja ustala, czy mężczyzna mógł mieć związek z innymi napadami na banki w województwie śląskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżeni o 44 napady na placówki finansowe Za 44 napady na placówki bankowe, kolektury Lotto i punkty bukmacherskie odpowie działająca na Śląsku szajka.
Zrabował z banku imitację banknotów Policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na bank w Radgoszczy.
Najkrótszy napad w historii. Policja szuka bandytów Dwóch mężczyzn weszło do sklepu z papierosami w Debreczynie. Od sprzedawcy zażądali wydania im pieniędzy....
Tagi: napad na bank, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz