Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Napadł na parafię. Groził księdzu, że odstrzeli mu kolana

0
Podziel się:

Według relacji policji i samego duchownego, mężczyzna wtargnął na teren kancelarii Kościoła Chrystusa Zbawiciela i groził księdzu wikariuszowi atrapą broni.

Napadł na parafię. Groził księdzu, że odstrzeli mu kolana
(filo/iStockphoto)

Zatrzymany sprawca napadu na księdza w Przasnyszu na Mazowszu. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu.

Według relacji policji i samego duchownego, mężczyzna wtargnął na teren kancelarii Kościoła Chrystusa Zbawiciela i groził księdzu wikariuszowi atrapą broni - straszył, że odstrzeli mu kolana. Duchownemu udało się uciec poza teren kancelarii i zamknąć tam napastnika. Ten ostatni wkrótce uciekł przez okno i do wieczora był szukany przez policję.

_ Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania _ - mówi Alicja Śledziona z mazowieckiej policji. Policjanci sporządzili rysopis sprawcy na podstawie zeznań sprawcy. Pouczyli też kapłana, że to, co zrobił napastnik, wyczerpuje znamiona przestępstwa. Chodzi o groźby karalne. Taki czyn ścigany jest na wniosek pokrzywdzonego.

Napastnika znaleziono wczoraj wieczorem w zupełnie innym miejscu. Tuż po 21.00 wywołał awanturę z byłą konkubiną. Był pijany. Odpowie za groźby karalne.
Z relacji księdza wynikało, że policjanci potraktowali czyn napastnika jako _ czyn chuligański _. Napastnik przebywa w policyjnej izbie wytrzeźwień.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymani po napadzie na konwój 30-letnia Karolina P. została zatrzymana na ul. Grójeckiej w Warszawie. Samochód, którym jechała, został zablokowany przez radiowozy. 32-letniego Arkadiusza M. zatrzymano w jego mieszkaniu.
Zrabował z banku imitację banknotów Policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na bank w Radgoszczy.
Policja znalazła ks. Gila. Ale go nie zatrzymała Michalita Wojciech Gil, który miał się dopuścić czynów pedofilskich wobec trójki dzieci, był w Polsce na wakacjach, gdy pod koniec maja pojawiły się zarzuty wobec niego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)