Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napad na bank
04.02.2013 06:59

Napad na bank. Policja zatrzymała podejrzanego o rabunek pięciu placówek

40-latka, którego wygląd odpowiadał opisowi poszukiwanego rabusia, zauważyli w trakcie obchodu centrum Kielc dzielnicowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Na trzy miesiące aresztowany został 40-letni mieszkaniec Śląska, który był poszukiwany w związku z pięcioma napadami na banki w południowo-wschodniej Polsce - poinformowała świętokrzyska policja.

Policjanci z czterech województw od kilku tygodni pracowali nad sprawą napadów na banki i placówki bankowe, przypisywanych temu samemu sprawcy. Dwa - w Ostrowcu Św. i kolejny kilka dni później w Tychach - miały miejsce w grudniu 2012 r. Trzy kolejne przestępstwa popełniono w styczniu br. w Radomiu, Rzeszowie i w Zabrzu.

Schemat działania sprawcy za każdym razem był podobny. Do małej placówki bankowej wchodził młody mężczyzna w czapce - bejsbolówce i okularach, następnie czekał aż będzie mniej klientów. Wtedy podchodził do pracownika banku, wyciągał przedmiot przypominający broń, groził nim i żądał wydania pieniędzy.

W kilku rozbojach jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za każdym razem osoby pokrzywdzone i świadkowie podawali podobny rysopis sprawcy, potwierdzony zapisem z kamer monitoringu bankowego. Portret pamięciowy sprawcy rozbojów trafił do wszystkich policjantów na terenie woj. świętokrzyskiego.

- _ 40-latka, którego wygląd odpowiadał opisowi, zauważyli w trakcie obchodu centrum Kielc dzielnicowi. W czasie legitymowania mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim rewolwer gazowy z nabojami _ - powiedział rzecznik świętokrzyskiej policji podkom. Grzegorz Dudek.

Zatrzymany przez patrol dzielnicowych 40-letni mieszkaniec woj. śląskiego był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Spędził w więzieniu 12 lat.

Zgromadzone przez policję materiały dowodowe zostały przedłożone prokuratorom z Ostrowca Św. gdzie mężczyzna po raz pierwszy zaatakował. Dały one postawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutów.

_ - 40-latek przyznał się do napadów z terenu województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, śląskiego oraz podkarpackiego. Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy _ - dodał podkom. Dudek.

Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat kary pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zuchwały napad w Niemczech. Rabusie... W Berlinie złodzieje wykopali 30-metrowy tunel, którym dostali się do filii jednego z banków.
Sprawca napadu na bank zwolnił zakładnika i poddał się Policja podała, ze sprawca to około 20-letni Niemiec; zażądał 1 mln euro i możliwości ucieczki.
Brawurowa akcja prezesa banku Donald Ray Lee tuż po dokonaniu rozboju udał się z łupem na parking. Nie zauważył, że jego śladem idzie mężczyzna, w którego dłoni tkwi Colt .380.
Tagi: napad na bank, podejrzany, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz