Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nangar Khel: To nie była awaria broni

0
Podziel się:

Broń, z której strzelali polscy żołnierze w Nangar Khel, była sprawna a mieszkańcy wioski nie stanowili zagrożenia.

Nangar Khel: To nie była awaria broni
(PAP/Paweł Supernak)

Broń, z której strzelali polscy żołnierze w Nangar Khel, była sprawna. Takie wnioski przedstawili prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa afgańskich cywili w Nangar Khel.

Akt oskarżenia przeciwko siedmiu żołnierzom bielskiego batalionu, którzy uczestniczyli w ostrzelaniu w sierpniu ubiegłego roku wioski Nangar Khel w Afganistanie jest już w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Zastępca naczelnego prokuratora wojskowego gen. Zbigniew Woźniak (na zdjęciu) podał, że w toku śledztwa ustalono, że mieszkańcy wioski nie stanowili zagrożenia dla polskich żołnierzy; wojsko kontrolowało rejon.

Bielscy żołnierze wiedzieli, że ogień trafi w zabudowania - centrum i skraj wioski. W ocenie prokuratury, ich działanie miało cechy _ wstrzeliwania się w cel _. Zginęło sześć osób - mężczyzna (pan młody przygotowujący się do ślubu), troje dzieci i dwie kobiety, trzy osoby zostały ranne.

Jak podkreślił Woźniak, na miejscu zdarzenia byli dwaj oficerowie, których postawa jest godna pochwały - jeden odmówił wykonania rozkazu, drugi usiłował zapobiec ostrzałowi.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)