Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Namioty jeszcze dziś znikną z Majdanu

0
Podziel się:

Prawy Sektor chce uczynić Plac Niepodległości "miejscem nowych idei, tak aby rozwijać patriotyzm wśród Ukraińców".

Namioty jeszcze dziś znikną z Majdanu
(Youtube/PRTSCR)

Namioty na kijowskim Majdanie mają zniknąć jeszcze dziś. Taką wiadomość przekazali członkowie samoobrony Placu Niepodległości.

Decyzja ma związek z przypadającym jutro Dniem Kijowa. Aktywiści Majdanu planują usunąć puste namioty, śmieci oraz części barykad, które utrudniają przejście przybywającym na plac.

Na swoim miejscu pozostanie jednak kamienna barykada z ulicy Instytuckiej. Wcześniej członek Prawego Sektora Ihor Kryworuczko mówił, że jego ugrupowanie usunie barykady z Majdanu i odblokuje drogi.

Prawy Sektor chce uczynić Plac Niepodległości _ miejscem nowych idei, tak aby rozwijać patriotyzm wśród Ukraińców _.

Na miejscu starych, wojskowych namiotów mają stanąć nowoczesne, gdzie będzie można spotkać się z ludźmi kultury oraz intelektualistami.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraiński resort: To kłamstwo i prowokacja Kłamstwem i prowokacją nazwało ministerstwo zdrowia Ukrainy doniesienia o 780 ofiarach śmiertelnych protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.
MSW Ukrainy rozbraja Majdan. _ Termin minął _ Osoby, które w tym terminie zwróciły milicji broń, pociski, materiały wybuchowe, będą zwolnione od odpowiedzialności karnej.
Demonstracja w Kijowie. Trzy tysiące ludzi na Placu Niepodległości Jesteśmy niezadowoleni z braku stanowczości naszego rządu - mówią ludzie na Majdanie.
Puszczają oddziałom Berkutu kabarety Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)