Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Namierzyli już stadionowych bandytów

0
Podziel się:

Policjanci zidentyfikowali kilkadziesiąt osób, które brały udział w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy.

Namierzyli już stadionowych bandytów
(PAP/Tytus Żmijewski)

Policja zidentyfikowała kilkadziesiąt osób, które brały udział w burdach na stadionie w Bydgoszczy po finałowym meczu Pucharu Polski. _ - Ich zatrzymanie to kwestia najbliższych dni - _ powiedziała rzeczniczka bydgoskiej policji Monika Chlebicz.

Teraz zatrzymania zależą od uzgodnień z prokuraturą, ale najprawdopodobniej policja dokona ich w ciągu najbliższych dni. Potencjalne zarzuty, jakie można postawić chuliganom, to wniesienie alkoholu, rac, odpalenie ich, a także zakrywanie twarzy. Oprócz tego pseudokibice mogą odpowiedzieć za zniszczenie mienia.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują specjalne zespoły policjantów z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina i Sosnowca, bowiem kibice z tych miast byli we wtorek na stadionie w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze dysponują materiałami wideo nagranymi przez policjantów prewencji i operacyjnych, zapisem z monitoringu na stadionie i relacji telewizyjnych, ale także filmami i zdjęciami zamieszczonymi w Internecie. Wszystko to jest bardzo dokładnie analizowane, aby stadionowi chuligani, którzy zakłócili porządek, jak najszybciej ponieśli odpowiedzialność.

Po wtorkowym meczu Policja, na bazie swoich ustaleń, proponowała dwa podstawowe postępowania – pierwsze miało dotyczyć organizatora, jego działań i staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, drugie – osób, które we wtorek na bydgoskim stadionie złamały prawo: zakrywały twarz, wbiegły na murawę, odpalały materiały pirotechniczne lub wniosły na stadion alkohol. Prokuratura zdecydowała się jednak na jedno wielowątkowe postępowanie, obejmujące dwa powyższe.

W zabezpieczeniu finałowego meczu o Puchar Polski brało udział 1300 policjantów, w tym 600 z Warszawy, Poznania, Olsztyna, Łodzi i Białegostoku. Do akcji włączono także 38 psów służbowych z przewodnikami oraz dwa helikoptery z Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t137007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;nie;mozna;walczyc;z;kibicami,53,0,825397.html) Kaczyński: Nie można walczyć z kibicami - _ Nie ma sportu bez kibiców, ich samoorganizowanie się jest bardzo pozytywnym zjawiskiem społecznym _ - uważa prezes PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t80068.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gras;nie;bedzie;anonimowych;kiboli,225,0,825313.html) Graś: Nie będzie anonimowych kiboli Według rzecznika rządu zamknięcie stadionów Lecha Poznań i Legii Warszawa było zaproszeniem do rozmowy jak skutecznie wygrać walkę ze stadionowymi chuliganami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t138864.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;popieraja;zamykanie;stadionow,147,0,824979.html) Polacy popierają zamykanie stadionów 54 procent badanych dobrze ocenia decyzję wojewodów o zamknięciu stadionów Legii Warszawa i Lecha Poznań.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)