Notowania

konflikt w strefie gazy
07.12.2014 14:29

Naloty na Strefę Gazy. Izrael wszczyna śledztwo

W trwającym od 8 lipca do 26 sierpnia konflikcie zbrojnym zginęło 2 143 Palestyńczyków, w większości cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(btselem/wikimedia (CC BY 4.0))

Izraelska armia wszczęła śledztwo w sprawie naruszenia prawa podczas ofensywy Izraela w Strefie Gazy, gdy w ataku lotniczym 20 lipca zginęło co najmniej 24 członków rodziny Abu Dżamea, w tym 18 dzieci. Dziś poinformowano, że wszczętych zostało osiem śledztw.

Celem ataku, w którym zginęły dzieci w wieku od 6 miesięcy do dziewięciu lat, był lokalny dowódca oddziałów Hamasu.

Źródła wojskowe poinformowały, że _ istnieje poważne podejrzenie, że doszło wtedy do naruszeń procedur. _

Izraelskie ugrupowania praw człowieka zażądały niezależnego śledztwa, twierdząc, że armia nie powinna prowadzić śledztw we własnej sprawie.

23 lipca br. Rada Praw Człowieka ONZ uzgodniła wszczęcie międzynarodowego śledztwa w sprawie naruszeń prawa, do których mogło dojść podczas ofensywy Izraela w Strefie Gazy. Projekt rezolucji w tej sprawie przygotowali Palestyńczycy.

W listopadzie rzecznik izraelskiego MSZ poinformował, że Izrael nie będzie uczestniczył w pracach komisji śledczej ONZ mającej zająć się łamaniem prawa międzynarodowego i praw człowieka podczas wojny w Strefie Gazy w lecie br.

_ Zważywszy, że komisja Schabas (od nazwiska przewodniczącego Williama Schabasa) nie jest komisją śledczą, lecz komisją, która z wyprzedzeniem wyciąga wnioski, Izrael nie będzie współpracował z komisją Rady Praw Człowieka ONZ w sprawie ostatniego konfliktu z Hamasem, radykalną organizacją palestyńską _- oświadczył wtedy w komunikacie Emmanuel Nahszon.

W trwającym od 8 lipca do 26 sierpnia konflikcie zbrojnym zginęło 2 143 Palestyńczyków, w większości cywilów, w tym ponad 500 dzieci, oraz 72 Izraelczyków, w tym sześciu cywilów. 11 tysięcy ludzi odniosło obrażenia, a 100 tysięcy budynków zostało zniszczonych, bądź uszkodzonych.

Konflikt wybuchł w czerwcu po uprowadzeniu i zabójstwie trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu. Izrael o zbrodnię oskarżył bojowników Hamasu i zarządził masowe aresztowania, na co Hamas zareagował nasileniem ostrzału izraelskiego terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/m84758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izraelska-policja-mlody-palestynczyk,206,0,1664206.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Młody Palestyńczyk skatowany przez Żydów Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono został przewieziony do szpitala.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m77889.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamach-w-synagodze-w-jerozolimie-premier,10,0,1660426.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izrael ostro, zapowiada odwet na Palestynie Premier Izraela nazwał atak okrutnym mordem na Żydach, którzy przyszli do świątyni się pomodlić i zostali zabici przez nikczemnych morderców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/m315026.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-w-strefie-gazy-izrael-bojkotuje,66,0,1657154.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wojna w Strefie Gazy. Izrael bojkotuje komisję Decyzja ta - jak tłumaczył rzecznik - została podjęta z powodu obsesyjnej wrogości tej komisji wobec Izraela.
Tagi: konflikt w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz