Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nalot śledczych na resort finansów? Rzeczniczka komentuje

0
Podziel się:

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukują od wczoraj gabinet wiceministra finansów, szefa służby celnej Jacka Kapicy - donosi jedna z gazet.

Nalot śledczych na resort finansów? Rzeczniczka komentuje
(kprm.gov.pl)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukują od wczoraj gabinet wiceministra finansów, szefa służby celnej Jacka Kapicy - informuje dziennik.pl.

Zdaniem dziennikarzy gazety, _ oficerowie polskiego FBI są także w biurach pięciu innych urzędników pełniących kierownicze role w resorcie wicepremiera Jacka Rostowskiego _.

Rzeczniczka Ministerstwa Finansów, Wiesława Drożdż, zdementowała na antenie telewizji TVN 24 i na antenie Polskiego Radia, sensacyjne doniesienia: _ - Śledczy wielokrotnie korzystali z naszej pomocy i dokumentów w różnych sprawach. Nie ma żadnych przeszukań w gabinetach urzędników - _ oświadczyła.

Wiesława Dróżdż, twierdzi w rozmowie z IAR, że dziś policjantów w ministerstwie nie było. _ - Byli natomiast wczoraj, w południe i pobierali dokumentację. To rutynowe działanie - _ uspokajała rzeczniczka.

Tymczasem jak donosi dziennik.pl, o operacji CBŚ wiadomo na razie niewiele więcej. Nadzorują ją prokuratorzy ze specjalnej grupy śledczej powołanej do zbadania kulis afery _ jednorękich bandytów _ z wydziału przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Mają oni za zadanie wyjaśnić, jak to się stało, że w krótkim czasie całą Polskę zalały dziesiątki tysięcy automatów. Według prawa mogły zezwalać jedynie na grę o minimalne stawki. W rzeczywistości zaś pozwalały oddawać się hazardowi o dowolne pieniądze.

_ - Podejrzewamy, że urzędnicy resortu finansów tolerowali rozrastanie się plagi jednorękich bandytów, na których miliardy tracił budżet państwa. W śledztwie są również inne wątki. Ich oceną zajmie się sąd - _ mówi rozmówca dziennika.pl, proszący o zachowanie anonimowości.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w cenach. Dotyczą milionów Polaków Sprzedawane towary nie będą musiały być oznaczone ceną, ale cena będzie musiała być odpowiednio wyeksponowana - chce resort finansów.
Szef CBŚ zachowa stanowisko. Zapewnia... _ Nie pomysłów, by odwoływać szefa Centralnego Biura Śledczego czy czynić jakiekolwiek działania w tym zakresie _ - powiedział komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński.
Ważne zmiany w policji już w połowie roku? Komenda Główna Policji chciałaby w połowie roku wydzielić ze swoich struktur Centralne Biuro Śledcze i przekształcić je w jednostkę podobną do komend wojewódzkich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)