Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nalot na obozowisko "oburzonych" w Sydney

0
Podziel się:

Policja rozpędziła protestujących przeciwko chciwości wielkich korporacji finansowych i nierównościom społecznym.

Nalot na obozowisko "oburzonych" w Sydney
(PAP/EPA)

Policja zlikwidowała nad ranem obozowisko _ oburzonych _ w Sydney, którzy protestowali przeciwko chciwości wielkich korporacji finansowych i nierównościom społecznym. Zatrzymano ok. 40 osób - poinformowały władze.

Protest, pod hasłem _ Okupujmy Sydney _ w sercu dzielnicy biznesowej Sydney na Martin Place, trwał od tygodnia i wpisywał się w szereg podobnych wystąpień w wielu innych miastach świata.

Stosunkowo nieliczna grupa demonstrantów spała na skwerze, mimo wcześniejszego skonfiskowania im ekwipunku campingowego. W dzień liczba protestujących wzrastała do kilkuset osób. Według policji, razem z demonstrantami koczowali tam bezdomni.

_ - Spałem kiedy ludzie zaczęli krzyczeć. Powiedzieli nam, ze mamy 10 minut na spakowanie naszych rzeczy _ - powiedział dziennikarzom jeden z protestujących Davis Frank.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z SYDNEY (ang):

Rzecznik policji oświadczył, że protestujący mieli pozwolenie na demonstrowanie przez 2 godziny, które samowolnie przedłużyli na ponad tydzień, ignorując wielokrotnie wezwania do opuszczenia placu.

Dwa dni temu policja zlikwidowała, przy użyciu siły, podobne obozowisko protestujących w Melbourne.

Gospodarka Australii, oparta w znacznej mierze na eksporcie surowców, stosunkowo najmniej odczuła dotychczas skutki światowego kryzysu. Bezrobocie pozostaje na niskim poziomie.

Początek rewolucji? O oburzonych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t161127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oburzeni;wychodza;na;ulice;tysiaca;miast;nadciaga;rewolucja,73,0,936521.html) Trwa oblężenie europejskich stolic. Nadciąga rewolucja? Nie obyło się bez aktów wandalizmu. W Rzymie manifestanci podpalali samochody i zniszczyli witrynę banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t137462.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/lech;walesa;mowi;dlaczego;kapitalizm;upadnie;i;czeka;nas;rewolucja,112,0,941424.html) Lech Wałęsa mówi dlaczego kapitalizm upadnie i czeka nas rewolucja Były prezydent o oburzonych: _ To nieudacznicy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t163491.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/za;okupacje;wall;street;dostali;setki;tysiecy,169,0,940969.html) Za okupację Wall Street dostali setki tysięcy Każdego dnia tylko do puszek wystawionych w parku Zuccotti na Manhattanie, obok Wall Street, trafia 8 tys. dolarów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)