Notowania

tomasz nałęcz
05.04.2011 09:25

Nałęcz: Rozumiem troskę Kaczyńskiego

Zdaniem doradcy prezydenta posłowie robią błąd zgłaszając wypowiedź prezesa PiS do prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezydencki doradca uważa, że Jarosław Kaczyński powinien uważniej dobierać słowa, wypowiadając się o Ślązakach. Przyznał jednak, że rozumie troskę Kaczyńskiego o państwo Polskie.

Jarosław Kaczyński w dokumencie przygotowanym przez swoją partię użył sformułowania, że _ śląskość jest pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej _.

Tomasz Nałęcz powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że rozumie troskę Jarosława Kaczyńskiego o państwo polskie i jego jednolitość. Powinien on jednak wypowiadać się z większą powściągliwością. Według niego to _ chichot historii _, że prezes PiS _ używa języka Bismarcka _.

POSŁUCHAJ DORADCY PREZYDENTA:

Wczoraj Platforma Obywatelska zapowiedziała, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie uwag Kaczyńskiego o Ślązakach. Nałęcz pytany, czy prokuratura powinna rzeczywiście się tym zająć, odpowiedział, że osobiście jest przeciwnikiem takich metod.

POSŁUCHAJ TOMASZA NAŁĘCZA:

Nałęcz mówił tez o obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zaznaczył, że Bronisławowi Komorowskiemu zależy, by obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej były apolityczne. Jak zapowiedział, 10 kwietnia rano prezydent złoży kwiaty w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie jest tablica, upamiętniająca wszystkie ofiary katastrofy.

POSŁUCHAJ TOMASZA NAŁĘCZA:

Następnie uroczystości przeniosą się na Powązki. Wieczorem para prezydencka prawdopodobnie weźmie udział w koncercie ku czci ofiar katastrofy w Teatrze Wielkim. Tomasz Nałęcz mówił też, że 10 kwietnia rano przedstawiciele Kancelarii Prezydenta złożą wieńce na grobach wszystkich 96 ofiar katastrofy, rozsianych po całej Polsce.

Prezydencki doradca odniósł się też do zarzutów, że służby miejskie 10 dnia każdego miesiąca, gaszą znicze, zapalone przed Pałacem Prezydenckim przez uczestników Marszu Pamięci ku czci ofiar katastrofy. Tomasz Nałęcz, że problemów dałoby się uniknąć, gdybu organizatorzy marszów zobowiązali się, że sami będą sprzątać miejsce przed Pałacem Prezydenckim, gdzie zapalane są znicze.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t136783.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/slazacy;przeciwni;wypowiedzi;kaczynskiego,159,0,806303.html) Ślązacy przeciwni wypowiedzi Kaczyńskiego 84 proc. Ślązaków i 77 proc. mieszkańców całej Polski negatywnie ocenia słowa prezesa PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t20329.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kalisz;statut;ras;niezgodny;z;polskim;prawem,228,0,806116.html) Kalisz: Statut RAŚ niezgodny z polskim prawem Poseł SLD twierdzi, że organizacja musi zmienić kontrowersyjne zapisy Statutu Organicznego Autonomii Śląska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t136739.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;do;prokuratury;-;za;slowa;prezesa;o;slazakach,101,0,805733.html) PiS do prokuratury - za słowa prezesa o Ślązakach Tomczykiewicz: _ Nie spodziewaliśmy się, że w wolnej Polsce, my Ślązacy będziemy potraktowani jak V kolumna _.
Tagi: tomasz nałęcz, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz