Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najniższy poziom piractwa od 5 lat

0
Podziel się:

Aż o 35 proc. zmalała liczba napadów pirackich w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym - informuje Międzynarodowe Biuro Morskie.

Najniższy poziom piractwa od 5 lat
(Beatrice PETIT/Reporter)
bEKpGlAl

O 35 proc. zmalała liczba napadów pirackich w pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym - informuje Międzynarodowe Biuro Morskie (IMB). Według danych IMB piractwo morskie osiągnęło najniższy poziom w ciągu 5 lat.

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odnotowano 66 napadów pirackich na świecie, podczas gdy w roku ubiegłym w analogicznym okresie zarejestrowano 102 napady. Piraci uprowadzili pięć statków, 75 członków załogi wzięli jako zakładników, a jedna osoba została zabita.

Mimo poprawy sytuacji u wybrzeży Somalii, gdzie maleje liczba rozbojów morskich, piractwo w Zatoce Gwinejskiej staje się coraz bardziej niebezpieczne. Międzynarodowe Biuro Morskie ma informacje o dokonaniu 15 ataków w rejonie zatoki, w tym o trzech porwaniach.

bEKpGlAn

W 2012 roku zarejestrowano 297 ataków pirackich na świecie, a w 2011 było ich 439.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak zarobić na podróżach Zaczyna się przeważnie w dzieciństwie. Od fascynacji drewnianą nogą, hakiem i przepaską na oko.
Tu przenieśli się piraci. Porwali tankowiec Według Międzynarodowego Biura Morskiego jednostka z 17-osobową załogą płynęła pod banderą Luksemburga.
Piraci porwali zbiornikowiec z ropą naftową Uzbrojeni napastnicy uprowadzili pływający pod banderą Panamy statek. W zbiornikach jest 5 tysięcy ton surowca.
bEKpGlAO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)