Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
14.08.2012 09:24

"Najbardziej niebezpieczny człowiek" w Chinach zabity

Chińska policja zastrzeliła groźnego przestępcę, znanego jako "najbardziej niebezpieczny człowiek w Chinach".

Podziel się
Dodaj komentarz
(lexovator/CC/Flickr)

Chińska policja zastrzeliła groźnego przestępcę, znanego jako "najbardziej niebezpieczny człowiek w Chinach", który jest podejrzany o zabicie dziewięciu osób - podała we wtorek agencja Xinhua. Dzień wcześniej informowano o obławie na zabójcę.

42-letni Zhou Kehua zabijał z broni palnej swoje ofiary w chwili, gdy wypłacały z banku pieniądze. Pierwsze z serii morderstw popełnił w 2004 roku w mieście Chongqing w środkowych Chinach. Podczas napadu rabunkowego zamordował tam kobietę.

Zhou był poszukiwany od ośmiu lat; w ostatnich dniach policja rozpoczęła zmasowaną akcję poszukiwawczą w górskiej okolicy Chongqing. Jest on podejrzany m.in. o zabicie w piątek kobiety przed bankiem w tym mieście, a potem ranienie dwóch osób. Przypisuje mu się również zabójstwo policjanta.

Do obławy na zabójcę zmobilizowano wszystkie siły policyjne z Chongqing, a także z dwóch sąsiednich prowincji. Władze oferowały 500 tys. juanów (63,5 tys. euro) za wszelkie informacje mogące naprowadzić na ślad przestępcy.

AFP wyjaśnia, że napady i zabójstwa z użyciem broni palnej są w Chinach bardzo rzadkie, ponieważ tamtejsze przepisy praktycznie uniemożliwiają jej zakup.

Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz