Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nagranie z egzekucją dziennikarza jest autentyczne

0
Podziel się:

Film przedstawia ścięcie głowy dziennikarzowi uprowadzonemu w 2013 roku w Syrii.

Nagranie z egzekucją dziennikarza jest autentyczne
(PAP/EPA)

Opublikowane w internecie przez dżihadystów z Państwa Islamskiego wideo przedstawiające śmierć Stevena Sotloffa jest autentyczne - poinformował w środę Biały Dom.

_ - Amerykańskie służby wywiadowcze przeanalizowały ostatnio opublikowane wideo z amerykańskim obywatelem Stevenem Sotloffem i oceniły, że jest ono autentyczne _ - oświadczyła rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Caitlin Hayden.

Wideo przedstawia dokonaną przez ścięcie głowy egzekucję 31-letniego Sotloffa, uprowadzonego w 2013 roku w Syrii. Materiał zawiera również wezwanie do krajów świata, by wycofały się z kierowanego przez USA _ sojuszu zła _ przeciwko Państwu Islamskiemu; zagrożono straceniem kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

Kolejna egzekucja w Syrii. Niepokoje w USA

Sotloffa, nieformalnego współpracownika magazynów _ Time _ i _ Foreign Policy _, widziano po raz ostatni w Syrii w sierpniu 2013 roku, zanim w ubiegłym miesiącu pojawił się w nagraniu wideo Państwa Islamskiego, przedstawiającym egzekucję amerykańskiego zakładnika Jamesa Foleya. Zapowiedziano wtedy, że Sotloff zostanie stracony, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na formacje Państwa Islamskiego w Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
USA wzmacniają ochronę ambasady w Iraku Łączna liczba żołnierzy chroniących placówkę w stolicy Iraku wzrośnie sposób do 820.
Zamieszanie w parlamencie. Wdarli się... Bliscy żołnierzy uprowadzonych przez zbrojną grupę w Tikricie mieli wygłosić w przemówienie na temat losu zaginionych.
Islamiści robią czystki etniczne w Iraku! Mniejszości etniczne i religijne padają tam ofiarami masowych egzekucji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)