Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atom w iranie
22.05.2012 22:47

Naciski na Iran. Biały Dom będzie kontynuuował

- Obietnice to jedno, działania i spełnienie zobowiązań - to drugie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)
Jay Carney, rzecznik Białego Domu

Biały Dom nazwał dziś krokiem naprzód sygnały o możliwym porozumienia między MAEA a Iranem, lecz oświadczył, że będzie dalej naciskał na Teheran, póki nie zobaczy konkretnych działań w kwestii irańskiego programu nuklearnego._ _

_ - Obietnice to jedno, działania i spełnienie zobowiązań - to drugie _ - oświadczył rzecznik Białego Domu Jay Carney, zapytany o oświadczenie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) o tym, że jest bliska podpisania umowy o współpracy z Iranem w sprawie jego programu atomowego.

Rzecznik Białego Domu powiedział, że oświadczenie MAEA jest _ bardzo ważne _, lecz powtórzył, że Teheran musi dowieść, iż jego kontrowersyjny program ma charakter pokojowy.

Szef MAEA Yukiya Amano poinformował we wtorek po powrocie z Teheranu, że mimo pozostających pewnych różnic spodziewa się _ dość szybkiego _ podpisania umowy o współpracy z Iranem w sprawie programu atomowego tego kraju.

W środę w Bagdadzie rozpoczyna się kolejna runda rozmów Iranu na temat jego programu nuklearnego z grupą sześciu światowych mocarstw (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy).

Czytaj więcej o sytuacji w Iranie w Money.pl
Rusza kampania przeciw kobietom i psom Kontrolowane będą nawet samochody, na wypadek gdyby kobiety były niewłaściwie ubrane w swym własnym aucie.
Sam szef agencji atomowej negocjuje w Iranie To była pierwsza podróż do Iranu Yukiya Amano od czasu objęcia przez niego stanowiska dyrektora generalnego MAEA pod koniec 2009 roku.
Ostrzega, że ceny ropy wzrosną dwukrotnie _ -Jesteśmy elementem bezpieczeństwa energetycznego na świecie, które Zachód niszczy poprzez sankcje _ - mówi ambasador Iranu w Polsce.
Tagi: atom w iranie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz