Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na stadion bez racy i kibicowskiej "sektorówki"?

0
Podziel się:

Na początku przyszłego roku ministerstwo spraw wewnętrznych przedstawi zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Na stadion bez racy i kibicowskiej "sektorówki"?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Choć urzędnicy do końca grudnia mają zakończyć analizę zmian, to szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz powiedział w Krakowie, że będą one głównie dotyczyły organizacji imprez sportowych. _ _

_ - Naszym zdaniem liczba osób, od której zaczyna się impreza masowa powinno być o wiele mniejsza, a nie jak teraz: tysiąc. Ustawa powinna obejmować przejazdy kibiców, czy użycia środków pirotechnicznych i sektorówek na stadionach _- mówił minister.

Zmiany będą dotyczyły również przepisów o służbach porządkowych obecnych na stadionach. _ Nie może być takich przypadków, jakie się ostatnio zdarzały, że służby porządkowe odmawiają interwencji na stadionie. Musi się to wiązać z jakąś sankcją. _ - zaznaczał szef MSW.

Nowelizacja ustawy o organizacji imprez masowych będzie jeszcze dyskutowana z klubami sportowymi i policją. Urzędnicy sprawdzą m.in. informacje na temat dotychczasowego sposobu zabezpieczania imprez, na których pojawia się więcej niż tysiąc osób.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)