Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Białorusi cała wieś podejrzana o podpalanie siana.

0
Podziel się

Pożary wybuchają z niezwykłą regularnością. Stogi płoną od czwartku do niedzieli i tylko w godzinach od 19 do północy. Ludzi mówią, że żyją jak na beczce z prochem.

Na Białorusi cała wieś podejrzana o podpalanie siana.
(selensergen/iStockphoto)
bEqoBscB

W Pychanach na wschodniej Białorusi wszyscy zadają sobie jedno pytanie - kto podpala stogi siana? Zagadki od wielu tygodni nie udaje się rozwiązać miejscowej milicji, więc podejrzani są wszyscy mieszkańcy - w sumie 396 osób.

Mimo, że stogów pilnują nie tylko milicjanci ale i mieszkańcy Pychan, pożary wybuchają z niezwykłą regularnością. Stogi płoną od czwartku do niedzieli i tylko w godzinach od 19 do północy. Ludzi mówią, że żyją jak na beczce z prochem.

”- Nie wiemy czemu stogi są podpalane. Ja całymi nocami siedzę na czatach i pilnuję swojego” - mówi jeden z mieszkańców Pychan.

bEqoBscD

Białoruska telewizja STW poinformowała, że siano było ubezpieczone. Jest jednak problem. Muszą się znaleźć winni podpaleń; bo - jeśli okaże się, że pożary były _ mistycznym zbiegiem okoliczności _ - to właściciele spalonego siana nie dostaną odszkodowań.

Czytaj więcej w Money.pl
Legalne graffiti? Ale za zgodą władz miasta Białoruska milicja zezwoliła artystom na tworzenie graffiti w określonych miejscach Mińska.
Sami prosili milicję o karę. Więc ich ukarali Działacze społeczni poinformowali stróży prawa, że umieścili w Internecie fotografie będące wyrazem solidarności z przebywającym w więzieniu Alesiem Bialackim, dyrektorem niezarejestrowanego centrum obrony praw człowieka "Wiasna"
Białoruś odda szefa koncernu Rosji Dyrektor generalny Urałkalija został zatrzymany 26 sierpnia na mińskim lotnisku po rozmowach z premierem Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem.
bEqoBsde
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)