Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na drogach bezpieczniej bo Polacy wciąż mają wolne

0
Podziel się:

Podczas ostatnich dwóch dni doszło jednak do 74 wypadków, w których zginęło pięć osób a 105 zostało rannych.

Na drogach bezpieczniej bo Polacy wciąż mają wolne
(Piotr Skraba/Reporter)

Koniec długiego świątecznego weekendu był bezpieczniejszy. To efekt korzystnego dla wypoczywających kalendarza. Wiele osób przedłużyło święta i do pracy wróci dopiero za kilka dni.

Podczas ostatnich dwóch dni doszło jednak do 74 wypadków, w których zginęło pięć osób a 105 zostało rannych.

Młodszy aspirant Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji podkreśla, że w sobotę i niedzielę było znacznie mniej wypadków niż w święta, a nawet mniej niż w poprzedni weekend.

Policjant dodaje, że wiele osób powrót do domów zaplanowało w niedzielę 4 stycznia, albo jeszcze później - dopiero po Święcie Trzech Króli - 6 stycznia.

O wiele gorzej było podczas pierwszych trzech świątecznych dni od środy do piątku. Głównym powodem nie była zła pogoda, bo najwięcej wypadków było w Wigilię, kiedy zima nie dotarła do wszystkich regionów.

- _ To były niebezpieczne święta. Wiele osób straciło życie na drogach. Aż 30 ofiar śmiertelnych i 301 osób rannych w 229 wypadkach _ - powiedział Dawid Marciniak.

Od Wigilii do wczoraj policja na drogach zatrzymała 933 nietrzeźwych kierujących.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujący raport NIK o drogach. "Trzeba przerwać ten dramat" _ - Nie ma dowodów, że fotoradary mobilne używane przez strażników przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa _ - powiedział prezes Izby.
NIK: Straż miejska nie powinna używać mobilnych fotoradarów _ Zaangażowanie w ich obsługę, jest podyktowane chęcią pozyskiwania pieniędzy do gminnej kasy. _
Dramat na drogach. 200 wypadków, nie żyje... Od piątku w 188 wypadkach zginęło 25 osób, było też 224 rannych
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)