Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Muzycy podadzą kandydata PO do sądu

0
Podziel się:

Chodzi o wykorzystanie jednego z utworów zespołu Ascetoholix w spocie wyborczym.

Muzycy podadzą kandydata PO do sądu
(Mikdam/Dreamstime)

Zespół Ascetoholix zapowiedział wystąpienie na drogę prawną w związku z wykorzystaniem przez kandydata PO na posła Dariusza Dolczewskiego utworu _ Suczki _ w internetowym filmie z młodymi kandydatkami PiS do Sejmu.

Szef Młodych Demokratów - młodzieżówki PO - i kandydat tej partii do Sejmu z warszawskiej listy Dariusz Dolczewski na swoim profilu na Facebooku zamieścił film z młodymi kandydatkami PiS do Sejmu, w tle filmu słychać słowa piosenki: _ hej suczki, my znamy wasze sztuczki _. Dolczewski po nagłośnieniu sprawy przepraszał za ten wpis. Usunął też kontrowersyjny klip.

Jak poinformował w specjalnym oświadczeniu współautor utworu Dominik Grabowski, dzieło zostało wykorzystane bezprawnie, bez udzielonej zgody. W związku z tym zespół będzie dochodził ochrony swoich praw autorskich i pokrewnych na drodze sądowej.

_ - Film wykorzystujący utwór mojego współautorstwa jako element rozgrywek przedwyborczych, został wielokrotnie powielony przez szereg serwisów prasowych, stając się jednocześnie głośnym elementem kampanii jednego z komitetów wyborczych. Pomijając poziom "spotu", to niedopuszczalne, aby kandydat na Posła na Sejm RP, posuwał się do rażącego naruszenia praw autorskich _ - poinformował Grabowski.

W związku ze spotem zaprotestowali także politycy. Przewodniczący Forum Młodych PiS Marcin Mastalerek zaapelował do premiera Donalda Tuska o wycofanie poparcia dla Dolczewskiego. Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski powiedział 21 września, że Dolczewski dopuścił się _ grubiańskiego żartu _.

Wiceszefowa PO Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o apel młodych PiS, stwierdziła, że po przeprosinach Dolczewskiego sprawę uważa za zamkniętą.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t131260.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krytykuja;pomysly;gospodarcze;pis;to;falszywa;maska,16,0,918544.html) PiS groźne dla finansów? "Fałszywa maska" Politycy PO zarzucili tej partii, że przedstawiając postulaty wyborcze dotyczące m.in. finansów publicznych, skrywa prawdziwe zamiary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;czy;kaczynski;robi;komorowskiemu;laske,98,0,918370.html) Kaczyński robi mu łaskę? "To jego obowiązek" Nie dajmy się zwariować - mówi premier Donald Tusk proszony o komentarz do wypowiedzi prezesa PiS o prezydencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;zebrak;bohaterem;nowego;spotu;pjn,3,0,918275.html) Prezes trafił na ulicę. PJN chce mu pomóc Nową reklamówkę wyborczą prezentuje na konferencji Marek Migalski. PJN porusza w nim kwestię opieszałości urzędników i sądów gospodarczych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)