Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Policja ostrzega przed atakami

0
Podziel się

Ostrzeżenie takie otrzymało co najmniej czterech intelektualistów muzułmańskich - podała w piątek AFP. Wszyscy wypowiadali się krytycznie na temat ekstremizmu religijnego.

Muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Policja ostrzega przed atakami
(Arpingstone/Public domain)
bEraghxN

Policja brytyjska ostrzegła znanych przedstawicieli tamtejszej społeczności muzułmańskiej, że mogą znajdować się w niebezpieczeństwie, ponieważ zostali wymienieni jako wrogowie na nagraniu zamieszczonym w internecie przez radykalne ugrupowanie Al-Szabab.

Ostrzeżenie takie otrzymało co najmniej czterech intelektualistów muzułmańskich - podała wczoraj AFP. Wszyscy wypowiadali się krytycznie na temat ekstremizmu religijnego.

Imam i dziennikarz z Londynu Ajmal Masroor poinformował na Facebooku, że policja kazała mu zachować ostrożność. _ - Przekazano mi, że moje życie może być w niebezpieczeństwie za sprawą terrorystów _ - napisał.

bEraghxP

Dziennikarz i reżyser Mohammed Ansar ogłosił, że policja prowadzi systematyczne patrole przed jego domem. O tym, że są chronieni przez policję powiadomili też dwaj analitycy: Mohammed Shafiq i Usama Hasan. Ten ostatni pracuje dla think tanku Quilliam, krytykującego islamistów.

Nagranie pojawiło się na YouTube w środę i później zostało wycofane. Trwało około godzinę. Według ośrodka SITE monitorującego strony ekstremistyczne zamieściła je somalijska organizacja islamistyczna Al-Szabab. W komentarzu czytanym przez mężczyznę z angielskim akcentem czterem intelektualistom zarzucono _ zniekształcanie nauk islamu _.

Przedstawiciel Scotland Yardu powiedział w piątek agencji AFP, że w związku z nagraniem wszczęto śledztwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Pilegrzymka do Mekki. Tłumy pod miastem Około dwóch milionów muzułmanów zaczęło gromadzić się dziś, pierwszego dnia pielgrzymki hadżdż, w dolinie Mina, w pobliżu świętego miasta Mekka.
Wciąż praktykują ubój rytualny. Twierdzą, że... W najbliższy wtorek, w związku z obchodami islamskiego święta Kurban Bajram, czyli Święta Ofiarowania, w Bohonikach w województwie podlaskim odbędzie się rytualny ubój zwierząt.
Kobiety jeżdżą do Syrii na _ seksualny dżihad _ O wyjazdach młodych kobiet poinformował tunezyjski minister spraw wewnętrznych Lofti Ben Dżedu.
bEraghyq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)